Kde si nechat opravit Škodovku? Aneb autorizovaný vs. neznačkový autoservis

Začalo vás zlobit auto a nemůžete se rozhodnout, zda ho dát napospas „levnějším“ mechanikům z neznačkového servisu, nebo se raději vydat do autorizovaného? Podobné dilema řeší spousta majitelů vozidel a samozřejmě se to netýká jen Škodovek. Odpověď však není jednoznačná, protože záleží na konkrétním problému. Zároveň neplatí, že autorizovaný servis Škoda je automaticky dražší než neznačková opravna.

Co byste měli vědět?

Již několik let mají nezávislé servisy přístup ke všem technickým dokumentacím, které měly předtím k dispozici pouze autorizované opravny.

Spotřebitel má právo volby. Je tedy jen na vás, zda si necháte automobil – byť v záruční lhůtě – opravit v autorizovaném, nebo neautorizovaném servisu.

Co čekat v neznačkovém servisu?

Neautorizované neboli neznačkové servisy většina motoristů vnímá jako levnější variantu. Hodinová sazba mechaniků je skutečně nižší (často i o polovinu), a navíc používají díly z druhovýroby. S tím však souvisí i určitá rizika, protože zdaleka ne všechny komponenty mají odpovídající kvalitu. Reálně pak hrozí, že se vozidlo poměrně rychle opět porouchá a úspora bude ta tam.

Do neznačkového servisu můžete přijet i s automobilem v záruční lhůtě. Opravu mechanik zapíše do servisní knížky a přidá razítko. Vyskytne-li se však problém znovu, měli byste ho reklamovat ve stejném servisu. V případě některých závad pak přijdete o nervy, protože jim mechanici nepřijdou na kloub a budou se vymlouvat.

Proč jet do autorizovaného servisu?

Značkový servis vozů Škoda disponuje moderním vybavením a diagnostickými nástroji. Mechanici jsou vysoce kvalifikovaní pro opravy, servis a montáž dílů dané značky. Nestane se vám, že si nebudou vědět rady a problémy vyřeší podstatně rychleji než v neautorizovaném servisu. Konečná cena tak může být nižší i navzdory vyšší hodinové sazbě.

V autorizovaném servisu používají pouze značkové a tedy i velmi kvalitní náhradní díly. Pokud se vám podaří natrefit na slevovou akci, vyjde vás práce na cenu srovnatelnou s neznačkovou opravnou.

Resumé? Autoservisy nelze házet do jednoho pytle – i v neznačkovém servisu narazíte na špičkové odborníky, kteří vyřeší vaše potíže. Ale musíte si dát pozor při výběru konkrétní opravny. V autorizovaném servisu budete mít jistotu, že vůz dají dohromady, ať už je s ním cokoliv.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.