Měření výkonu motoru: co potřebujete vědět o „brzdě“

„Brzda“, pod tímto pojmem se skrývá měření výkonu motoru. Každý majitel vozidla by totiž měl znát výkon motoru. V případě pochybností na scénu vstupuje právě brzda, která dokáže přesně určit skutečný výkon motoru.

V dnešní době je poměrně snadné zvýšit výkon motoru. Nové jednotky lze často přehrát pouze prostřednictvím OBD konektoru, takže z konstrukčního hlediska nezůstane po zvýšení výkonu motoru ani stopy.

Není výjimkou, že jednotka byla přehrána, takže prodejce o tom nemusel mít nejmenší tušení. Proto se o tom ani nový majitel mnohdy nedozví. Pravdou však je, že většina řidičů vyšší rozdíl mezi deklarovaným a reálným výkonem odhalí během jízdy. Přesná hodnota jim však zůstává záhadou. Možnost změřit výkon nabízí takzvaná motorová brzda, kterou by měly disponovat seriózní tunikové společnosti.

Výkon motoru: skutečný stav se může lišit

Deklarovaný výkon motoru je mnohdy jen číslo, které je od reality velmi vzdáleno. Případy, kdy majitel neví, jaký je skutečný výkon jeho vozidla, totiž rozhodně nejsou ojedinělou záležitostí. Přitom se jedná o důležitý údaj, se kterým by měl být řidič obeznámen. Mnoho majitelů výkonných aut rovněž oceňuje možnost měření výkonu motoru před a po zvýšení výkonu, včetně názorného grafu.

Přesné a spolehlivé měření výkonu motoru

V případě pochybností o výkonu motoru není radno otálet. Měření výkonu v Brně nabízí okamžitě odpovědi na otázky ohledně výkonu nového vozidla i u vozidla s neznámým výkonem. Nechat se od samozvaného odborníka přesvědčit, že brzda nemá význam, by byla chyba. Profesionální tuningová společnost rozhodně považuje brzdu za samozřejmost, za kterou nevyžaduje žádné další poplatky, na rozdíl od neseriózních firem.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.