Najděte si dobrý pneuservis, vyhnete se poškození kol

Zimní pneumatiky se sice přezouvají až na konci března, ale pokud chcete právě letos na jaře něco udělat jinak, je na čase začít o všem přemýšlet. Slovem „jinak“ máme na mysli například novou sadu pneumatik nebo nový servis, kterému svěříte do péče svého plechového miláčka.

Řada lidí se o přezouvání pneu postará vlastními silami na zahradě či před garáží. Jestli mezi ně nepatříte, měli byste si pečlivě vybrat, jakému autoservisu budete věřit. A podle čeho tedy vybírat pneuservis Praha?

Prvním kritériem bývá volný termín

Ideální je, pokud se vám podaří na přezutí pneu objednat aspoň s týdenním předstihem. Bohužel, počasí je nevyzpytatelné, takže ne vždy je to možné. Každopádně objednání neodkládejte. Některé pneuservisy umožňují objednávání online, do dalších je třeba zavolat. Osobní kontakt je kolikrát přínosnější, snáze se domluvíte.

Chtějte kvalitní služby

Mnohým lidem se už stalo, že si po návštěvě pneuservisu všimli odření laku či jiného poškození kol. Na vině bývá neopatrná manipulace i nezkušenost techniků. A jak poznat, zda se toho nemusíte bát? Prvním vodítkem je značková zouvačka kol. Když ji servis má, rád se jí pochlubí. Například pneuservis Motogart Praha uvádí, že používá zouvačku John Bean, která je šetrná k montáži disků a pneumatik. Deformování, odírání i nadměrné namáhání jsou díky ní minulostí.

Zajistěte si uskladnění pneu

Ne každý má místo v garáži či ve sklepě. Kam pak schovat letní, v další polovině roku zase zimní, pneumatiky? Neřešte to, nechte si je schovat přímo v pneuservisu. Mnohé pneuservisy tohle umožňují, zbaví vás starostí, a ještě máte jistotu, že jsou pneumatiky uskladněny správným způsobem.

Jestli po tom svém pneuservisu, kterému byste mohli 100% důvěřovat, teprve pátráte, vyzkoušejte letos na jaře Motogart Praha. Na tom, jaký máte vůz, nezáleží, poradí si s každým.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.