Nejprodávanější ojetá auta v ČR 2020

V tomto článku vám představíme čtyři nejprodávanějších ojeté vozy, které v roce 2020 vévodily českým autobazarům a soukromým inzercím. Zřejmě vás nepřekvapí, že na tuzemském trhu nemá konkurenci automobilka Škoda Auto a její vozy stále patří k nejoblíbenějším.

Momentálně se na trh dostává čím dál více nových ojetých vozů a průměrná cena vzrostla na 228 900 Kč. Nárůst ceny však zaznamenaly taky vozidla nižší třídy do 100 000 Kč kvůli nemožnosti dohledání jejich původu řady.

Minulý rok z důvodu koronavirové epidemie zaznamenal trh s ojetinami velký prodejní pokles, a to až o 46,53 %. Ovšem všichni víme že lidé potřebují jezdit autem do práce, za rodinou, přáteli či na dovolenou, a je proto otázkou času, kdy se čísla vrátí na původní hodnotu. Jelikož jde o spotřební zboží, je nutné vozy pravidelně servisovat nebo čas od času navštívit autobazar.

1. Škoda Octavia

Určitě není žádným překvapením, že Škoda Octavia zaujala první příčku nejprodávanějších automobilů v ČR za rok 2020. A to nejen v prodeji nových vozů, ale i v ojetinách se 14% podílem na počtu prodaných ojetých automobilů. Nejvíce prodejů tohoto vozu spadá na druhou generaci.

2. Škoda Fabia

Ovšem i druhé pořadí našeho žebříčku drží automobilka značky Škoda Auto. Hlavně díky její rozumné ceně, kvalitou a nízké spotřebě přitahují Fabie dodnes spousty zákazníků.

3. Volkswagen Passat

Na třetím místě se umístil Volkswagen Passat. Obecně je to auto, které po koupi funguje naprosto skvěle, ale po nějaké době se na něm podepíše zub času a ojetiny často trpí na zanedbané opravy původních majitelů. I tak se ale „pasatu“ na trhu s ojetými vozy daří víc než dobře.

4. Volkswagen Golf

Tento model od VW je obzvlášť rozšířený mezi mladší generací, a to především díky jeho cenové dostupnosti u starších modelů. Ovšem tyto vozy jsou často chabě vybavené a nemají dostatečně zdokumentovanou a transparentní minulost. Přesto lidé často vyhledávají, třeba jako své první auto, právě tento typ Volkswagenu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.