Nejstrašidelnější místa Slovenska, aneb když se chcete bát

Půjčovna karavanů naštěstí neměla zavřeno, a tak jste se mohli s kýženou střechou nad hlavou vydat na road trip, který jste měli tak dlouho v plánu. Vaše první kilometry směřují za hranice, konkrétně na Slovensko, které toho má opravdu co nabídnout. Jestliže jste však ve Vysokých Tatrách zdolali všechny vrcholy a v Nízkých viděli všechno, co ukrývají, co svou nadcházející dovolenou strávit objížděním po místech, kde se budete jednoznačně bát?

Moravanský zámeček

Každá země totiž nabízí nějaká strašidelná místa, která jsou strašidelná hlavně svou historií, svými příběhy minulých let a dalšími okolnostmi. Na Slovensku se mezi taková místa řadí například Moravanský zámeček, který najdete na periferii obce Moravany nad Váhom. Jen málokdo ví, že zde stojí už od dob středověku, a ostatně právě to mu pravděpodobně přidává na jeho strašidelnosti.

Sice v minulosti proběhla nějaká rekonstrukce, ale příběh, který se se zámečkem pojí, jen tak nezmizel. Konkrétně se o něm říká, že zde nefunguje elektřina, přesto odtud v noci vychází světelné paprsky skrze okna.

Restaurace Fontána

Pravděpodobně nikdo by nechtěl být ke konci března roku 1999 v restauraci nazvané Fontána, která se nachází v Dunajskej Strede. Právě toho roku zde bylo zavražděných rovnou deset členů mafie, a to včetně tehdejšího nejvyššího bosse. Vypáleno bylo tehdy 113 nábojů z rukou maskovaných střelců.

No, zkrátka a dobře tady nelze ani spekulovat nad tím, že se jedná o jedno z nejstrašidelnějších míst. Vždyť právě tato vražda se stala tou nejkrvavější událostí v celé historii našich sousedů.

Čachtický hrad

Kdo by kdy neslyšel o čachtické paní, která se měla údajně koupat v krvi panen, aby zůstala věčně mladá a krásná. Podle všeho se právě na zdejším Čachtickém hradě za dob hraběnky konala drastická mučení, a to včetně bičování nahých děvčat, nabodávání jehlicemi nebo vkládání rozpáleného železa do ženských intimních partií.

I když o Čachtickém hradě a zdejší paní panují spíše dnes už legendy, historici si nemyslí, že jsou legendy tak daleko od pravdy. Oficiální dokumenty totiž opravdu mluví o tom, že odtud šly v minulosti slyšet nejrůznější výkřiky z podzemí.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.