Nová Škoda Kodiaq: Jaká je a kolik bude stát?

Toužíte po silném a prostorném autě, které budí emoce? Pak musíte zamířit do segmentu velkých SUV. Právě tam totiž narazíte na novou Škodu Kodiaq. Automobilka Škoda s ní vstoupila do neprobádaných vod, ale zatím se zdá, že svou loď kormidluje velmi zkušeně. Škodiaq budí pozitivní rozruch nejen u nás, ale i v zahraničí. Pravděpodobně se z něj stane prodejní šlágr a uvidíme ho na silnicích často.

Škoda Kodiaq se chlubí úctyhodnými rozměry. S délkou 4,7 metr, šířkou 1,8 metru a rozvorem téměř 2,8 metru je největším vozem mladoboleslavské automobilky. Design SUV vychází ze studie Vision S a nechybí mu prvky charakteristické pro aktuální modelovou řadu. Šéfdesignér Kodiaqu Josef Kabaně uvedl, že jedním z největších trumfů je vnitřní prostor vozu s dominantními vertikálními prvky. Uvnitř „medvěda“ se pohodlně usadí až 7 osob. Poslední řada sedadel nebude nouzová a naopak se v ní uvelebí i cestující s výškou kolem 180 cm.

K velkým tahákům patří obří kufr. Základní objem činí 720 litrů, což je o 60 litrů více než u ohromného kufru Superbu Combi. Stačí sklopit zavazadelník a celkový objem vzroste na více jak 2000 litrů. Představte si, co všechno byste ve Škodě Kodiaq mohli přepravit… Obří zavazadelníky jsou specialitou Škody a najdete je i mnohem menších automobilů. Příkladem budiž nová Fabia Combi.

kodiaq_5

Co se týče motorizace, nejslabší agregát představuje benzinový čtyřválec 1,4 TSI (110 kW) a nejsilnější pak dvoulitrový diesel (140 kW). Tříválec v nabídce chybí, ale časem se pravděpodobně objeví další motory.

Zatímco některá SUV se jako terénní vozy jen tváří, se Škodou Kodiaq s pohonem 4×4, adaptivním podvozkem a světlou výškou téměř 20 cm můžete bez problémů vyrazit i mimo zpevněné cesty. Jízdu si užijete také díky moderním technologiím, simply clever detailům a celkové vyladěnosti vozu. Cena Škody Kodiaq byla oficiálně představena – nejlevnější verzi zakoupíte již od 678 tisíc, za nejdražšího Kodiaqa zaplatíce více jak 1,5 milionu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.