Renault přichystal pro rok 2015 atraktivní novinky. Daří se mu stále lépe!

Přemýšlíte nad obměnou vozového parku, ale nevíte, ke které značce se protentokrát přiklonit? A co takhle některý z nových modelů Renault? Francouzská automobilka letos rozhodla představit hned pět novinek – po modelech Espace a Kadjar ještě jeden malý, jeden velký a jeden užitkový vůz.

Automobilce se v posledních letech daří, o čemž svědčí i aktuální data o prodejích v rámci evropského trhu. Renault se v dubnu vyšvihl na druhé místo a podařilo se mu prodat více než 330 tisíc nových vozů. Nechceme vás zatěžovat čísly, nicméně meziroční nárůst o 13,3 % není vůbec špatný. Svědčí o tom, že nejnovější vozy posunuly pomyslnou příčku kvality velmi vysoko.

Vraťme se však k novinkám, které jsou mnohem zajímavější než čísla. Kromě crossoverů Kadjar a Espace přibude minivůz, sedan střední třídy a pick-up.

Co se týče minivozu, bude vycházet z experimentálního interního konceptu Value Up, který se hodnotami blíží k Citroenu C4 Cactus. Výroba bude levná a vůz lehký a úsporný. Velikostně zapadne někde mezi Twingo a Clio a konceptem se navrátí k jednoduchosti a zřejmě i tradičnímu pojetí – motor ve předu a pohon předních kol. Rozhodně nepůjde o mutaci Twinga, ale spíše novodobého nástupce legendárního Renaultu 5. Pod kapotou by se měl objevit litrový tříválec, hmotnost vozidla bude hluboko pod tunu. Na finální podobu si však ještě musíme počkat.

Na své si však nepřijdou jen příznivci malých vozů. Renault potěší i milovníky sedanu Laguna, který se dočká zbrusu nové generace s novým jménem. To automobilka oznámí někdy v polovině roku, na premiéru si musíme počkat do druhé poloviny. Jak je zvykem, nejprve představí sedan a až šest měsíců poté kombi.

Novinky máme za sebou, takže se můžeme vrátit k vašemu „problému“. Potřebujete nový vůz a nechcete čekat, až do autosalonů dorazí chystané modely – nevadí, stávající nabídka je víc než uspokojivá.

K nejmenším zástupcům patří Twingo a Clio. Přesto nejde o „nákupní tašky“, ale o prakticky pojaté vozy v sexy hábitu. Především pak nejnovější Clio, které si vybudovalo širokou základnu fanoušků – ti nedají na kompaktní rozměry a dynamické vlastnosti dopustit.

Mezi hojně prodávané modely však patří také Fluence, jehož první generace zapůsobila atraktivní kombinací francouzské elegance, robustnosti a velmi slušné ceny. Nové vozy Fluence jdou ještě o kus dál, posun poznáte především v interiéru a přítomnosti pokročilých technologií.

Fluence

Ale když už je řeč o eleganci, neměli bychom zapomenout na Mégané, které se chlubí zbrusu novou přední částí. Renault si dal protentokrát opravdu záležet a vybavil svého klasického zástupce důraznými křivkami a denními LED světly. Nový charakter modelu Mégané je neodolatelný. A ještě stylovější je v případě sportovní verze RS.

Megane

Na závěr jsme si nechali něco pro náročnější řidiče. Nevydržíte-li čekat na novou Lagunu, investujte do stávající. Maximálně spolehlivý a komfortní vůz je nepřehlédnutelný. No a díky motorům Energy dCi také velmi úsporný. Jakmile usednete za volant, zapomenete na všední starosti a díky moderním technologiím zažijete jízdu svého života. Nevěříte? Není nic lehčího, než vyzkoušet kvality v rámci testovací jízdy u autorizovaného dealera.

Testovací jízdu (nejen v nejnovější Laguně!) můžete absolvovat třeba u Renault Retail Group CZ – autorizovaného dealera, který nabízí prodej nových i ojetých vozů, zajišťuje financování, servis a prodej náhradních dílů Renault. Na www.rpz.cz najdete podmínky a detailní informace o všech aktuálně prodávaných vozech. Vždyť s kým jiným spolupracovat při koupi nového vozu, než s „Dealerem roku 2013“?

Renault Retail Group CZ nabízí také užitkové vozy. Ty jsou díky své modularitě připraveny na individuální přestavbu dle přání zákazníka. Český dealer připravil ve spolupráci s výrobou ve Francii a dalšími spolupracujícími partnery typizovanou nabídku nejčastějších přestaveb užitkových vozů Renault. Zároveň má dlouholeté zkušenosti i s vysoce specializovanými přestavbami.

Na své si přijdou i zájemci o ojetiny. V nabídce najdete bazarové automobily ve skvělém stavu. Všechny vozy prošly důkladnou prověrkou zkušenými automechaniky, a to v 82 bodech. Samozřejmostí je i možnost zkušební jízdy a po 2 000 ujetých km nebo uplynutí jednoho měsíce od prodejce bezplatná kontrola vozu.

Takže ať už máte spadeno na zbrusu nové nebo ojeté osobní či užitkové vozy, rozhodně nepřehlédněte aktuální nabídku od Renault Retail Group CZ. Spolupráce s profesionály se vyplatí nejen kvůli atraktivním pořizovacím cenám, ale také vysoce kvalitního servisu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.