Digitální tachografy přináší úsporu dopravcům a pomáhají k bezpečnějšímu provozu na silnicích

Dle platné evropské legislativy musí dopravci používat digitální tachografy – elektronická zařízení, která slouží uchování dat o osobní kartě řidiče a v interní velkokapacitní paměti. Digitální tachograf se instaluje do přístrojové desky a jeho nedílnou součástí je menší displej a konektor pro přenos dat a napojení na tiskárnu.

Používání digitálních tachografů má své opodstatnění

Digitální tachografy nejsou v evropských zákonech ukotveny bezdůvodně. Zařízení se používá společně s některou ze čtyř typů karet (karta pro řidiče, podniková karta, servisní karta a kontrolní karta) a umožňuje okamžitou kontrolu identity řidiče oprávněnou úřední osobou. Jde o perfektní nástroj k vymahatelnosti dodržování vyhlášky EK 561/2006.

Účelem digitálního tachografu je snadná kontrola pracovní doby řidičů. V praxi zařízení pomáhá ke zlepšení bezpečnosti na silnicích a férové konkurenci dopravního trhu. Majitelé digitálních tachografů musí zařízení archivovat.

Z digitálního tachografu však těší také dopravci, kteří mohou údaje využít k lepší produktivitě práce. Za zmínku stojí také možnost monitorování spotřeby paliva a jízdního stylu řidičů. Dopravci tak mohou ve finále ušetřit nemalé částky za pohonné hmoty a servis nadměrně opotřebených komponentů.

Kde seženete kvalitní digitální tachografy?

Sháníte nejlepší digitální tachograf, který byl kdy vyroben? Obraťte se na specializovaného prodejce MECHANIKA TACHOGRAFY DĚČÍN. Firma se dlouhodobě zabývá výměnou, demontáží, aktualizací firmware a zpracováním dat z tachografů. V nabídce najdete DTCO 2.1 s množstvím inovativních funkcí. Nechybí ani další modely značky VDO a analogové tachografy.

MECHANIKA TACHOGRAFY DĚČÍN prodává také snímače tlaku, hladiny, otáček a rychlosti, snímače teploty a další související sortiment. Pro další informace navštivte www.mechanikadc.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.