GTE a Alltrack: Passat dvakrát jinak

Chystáte se na obměnu vozového parku a padl vám do oka charismatický Volkswagen Passat? Nejnovější generace dopadla na výbornou a v prestižních motoristických médiích sklízí slušné recenze. Pár detailů jí sice vytknout lze, ale žádné auto není bez chybičky. Navíc záleží na úhlu pohledu… A možná právě proto jsme pro vás přichystali hned dva tipy. Bude se pro vaše účely hodit verze GTE, nebo spíše Alltrack?

Předsudky stranou, hybrid jede skvěle!

Proč to neprozradit rovnou? Volkswagen Passat GTE není „nic jiného“ než vozítko s plug-in hybridním pohonem. Pokud jste na dané řešení hleděli skrz prsty, měli byste svůj přístup přehodnotit. Sebevědomý Němec totiž s kombinací elektromotoru a benzínového agregátu 1.4 TSI nijak neztrácí. Naopak se zdá, že se pohonné jednotky doplňují až příliš dobře. Aby ne, když elektromotor disponuje výkonem 115 koní a v elektrickém režimu vůz urazí až 50 km. Ostatně proto je jako stvořený do města i na dlouhé cesty. Dvojspojková převodovka DSG je přesná jako švýcaráky a převody ve zlomcích sekundy ani nepostřehnete.

Ale jak je to vlastně s dobíjením baterie elektromotoru? Elektřina je výhodnější než benzín a Volkswagen Passat GTE umožňuje dobíjení prostřednictvím externího zdroje. Budete-li vůz využívat spíše na kratší cesty po městě, zaznamenáte nemalou úsporu.

Stačí však stisknout tlačítko GTE a z hybridu se stane velmi dynamický vůz, který si nebere žádné servítky. Suma sumárum jde o plnohodnotného člena rodiny plug-in a elektrických hybridních motorů Volkswagen.

Volkswagen Passat GTE se vyznačuje dekorativními modrými linkami a inovativními LED světlomety pro denní svícení. Celkový dojem z velmi komfortního vozu umocňuje přítomnost třízónové klimatizace Climatronic, kterou lze nastavit individuálně pro řidiče, spolujezdce i cestující na zadních sedadlech.

Ve standardní výbavě nechybí multifunkční displej Premium s přehlednými ukazateli všech důležitých hodnot (spotřeba energie, dojezd v elektrickém režimu). Dále pak audio systém Composition Media s intuitivním dotykovým ovládáním. Za příplatek dostanete Aktivní informační displej s perfektně čitelnými informacemi a možností individuálního přizpůsobení.

Passat může i do lehčího terénu

Volkswagen Passat Alltrack je parťák do každodenní nepohody. Reprezentativní manažerský vůz si poradí i mimo silnici. O svých schopnostech dává vědět výrazným nárazníkem ve sportovně-offroadovém stylu, rozšířenými lemy blatníků, černým spoilerem se zdrsněným povrchem… a samozřejmě zvýšenou světlou výškou.

Výkonné motory, příjemně řešený interiér a kožené čalounění – to je jen základní výčet aspektů, díky kterým se do varianty Alltrack okamžitě zakoukáte.

Volkswagen Passat Alltrack se vyznačuje prvotřídní směrovou stabilitou a v terénu oceníte perfektní trakci, kterou zajišťuje vyladěný pohon všech kol 4MOTION. Po přepnutí do jízdního režimu „offroad“ dojde k aktivaci antiblokovacího systémů navrženého pro jízdu terénem a k „úpravě“ plynového pedálu.

Pokud si vůz pořizujete pro celou rodinu a budete se za volantem střídat s ostatními členy, přijde vám vhod možnost individuálního nastavení. Jednoduše navolíte vlastní parametry funkcí a uložíte je do paměti. K aktivaci profilu dojde po přihlášení přes přístrojovou desku nebo rozpoznáním příslušného klíče (technologie KeyMemory). Samozřejmě nejde jen o specifické nastavení jízdních vlastností – paměť zahrnuje nastavení sedadel, zpětných zrcátek, klimatizace a dalších prvků.

Z jízdy v nepřehledných úsecích nemusíte mít strach – manévrování vám zjednoduší čtyři kamery umístěné po obvodu vozu. A ve stísněném prostoru nebo s přívěsem oceníte systém Area View, kdy po zařazení zpátečky dojde k automatické aktivaci zadní kamery.

passat-alltrack

Projeďte se ve „svém“ passatu u autorizovaného prodejce

Máte vybráno? Rozhodování vám usnadní testovací jízda u Auto Podbaba. Vyzkoušejte si nové vozy Volkswagen na vlastní kůži a udělejte si vlastní obrázek!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.