Jak vybrat počítač na diagnostiku pro autoservis?

Spolu s odborníky na repasované počítače jsme dali dohromady konfiguraci, která je ekonomickým řešením vašeho problému. Rozhodně neutrácejte za nový počítač a notebook. Repasovaný se vašeho problému zhostí stejně, ne-li lépe.

Diagnostika vozů – to rozhodně pokud jde o výběr techniky není žádná zásadní věda. Přesto se nás prodejci mnohdy snaží zmanipulovat do nákupu zbytečně drahého IT řešení. Pro diagnostiku vozů, jako je Škoda, VW, Audi, Seat a jiných, potřebujete funkční, klidně ale repasovaný počítač se správným operačním systémem, VAG diagnostický komunikační kabel s podporou OBD a diagnostický software, kterým je nejčastěji VAG-COM.

Nechcete do počítače na diagnostiku investovat více než 10 000 Kč? Žádný problém!

Odborníci na repasované počítače z LevnaPC.cz tvrdí, že to může být dokonce ještě mnohem méně. Dokážete se vejít do částky od 4000 do 8000 Kč podle výbavy zvoleného počítače. Nejvíce může cenou zahýbat disk. Přesto zde nešetřete a místo klasického harddisku investujte do SSD. Ten je méně citlivý na různé otřesy, kterých rozhodně u diagnostiky nebude málo. A řešit několikrát do roka nefunkční disk se nechce nikomu.

Jaký počítač si tedy pro diagnostiku pořídit?

Rozhodně je lepší notebook než stacionární počítač. Umožní vám totiž provádět i jízdní diagnostiku. Volte notebook s uhlopříčkou 12 až 14 palců. S většími notebooky je pak zbytečně komplikovaná manipulace uvnitř vozu. Rozlišení by však mělo být větší, abyste bez problémů na obrazovce viděli veškeré ovládací prvky diagnostického software.

Notebook musí být vybaven USB portem, nebo pro starší adaptéry COM portem. Nainstalován by měl mít Windows Professional ve 32 bitové verzi.Právě s tou je diagnostický SW schopen „komunikovat“.

Počítače s touto konfigurací mají připraveny na LevnaPC.cz

Notebooky s vhodnou konfigurací pro provoz diagnostického systému nabízí LevnaPC.cz. Odborníci z e-shopu doporučují volit tradičně odolnější modely s pevnějším šasi – Lenovo v řadě ThinkPad nebo HP EliteBook.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.