Jak ušetřit za opravu brzd? Nechte si repasovat třmeny!

Máte pocit, že vaše auto nebrzdí tak dobře jako předtím? Stav brzdného systému musí být stoprocentní, jinak ohrozíte nejen sebe, ale také ostatní účastníky silničního provozu. Funkčnost brzd nepodceňujte a rozhodně opravu nenechávejte na poslední chvíli. V případě, že vás zrovna trápí špatná finanční situace, vyřešte problém repasí třmenů. Ušetříte nemalou částku a vaše auto bude opět brzdit tak, jak má.

Problémy s brzdným systémem musí řidiči řešit poměrně často. Oprava zaseknutého nebo zcela nefunkčního třmenu není levná záležitost, a proto ji stále více lidí řeší formou repase.

Špatně pracující brzdový systém nedokáže zajistit přesné a rychlé odbrzďování. Dochází ke zbytečnému přehřívání, opotřebení desek a kotoučů, ale i k vyšší spotřebě paliva. Problémy může způsobit například vlhkost, na kterou jsou náchylné zejména přívěsy, návěsy, autobusy a nákladní vozidla.

Na koho se obrátit?

Došli jste k závěru, že je pro vás repase třmenů výhodnější než oprava nebo výměna za nové? Obraťte se na autodílnu Tomáše Hulače, která zajišťuje odborné repase pro různé druhy automobilů. Zabývá se repasí brzdových třmenů na osobních autech, dodávkách, nákladních vozidlech, autobusech, návěsech i přívěsech.

Repase brzdových třmenů zahrnuje výměnu poškozených dílů, čištění pískováním a povrchovou úpravu, která zvýší odolnost komponentů vůči vlhku a dalším nepříznivým vlivům. Výhodou repase je příznivá cena – jen zlomek toho, kolik by vás stála kompletní výměna třmenů za nové. Zdaleka největší úspory dosahují majitelé nákladních vozidel.

Repasované třmeny mají stejné parametry jako nové třmeny a dostanete na ně záruku v délce jednoho roku.

Odborníci na brzdové systémy opravují také vzduchové brzdy, a to zejména značky Haldex, Wabco, BPW, Knorr a Meritor. Do dílny se však můžete dostavit i se vzduchovými brzdami jiné značky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.