Čas na kvalitní zimní pneu je právě… TEĎ!

Pokud vaše auto ještě nemá zimní obutí, zbývá vám poslední možnost. Venku už začala zima se vším všudy, a i když ve vyhlášce není přesně stanovené datum, kdy musí být auto přezuté, výslovně tam stojí, že zimní pneumatiky musíte mít v případě, kdy teploty klesnou pod 7 °C. A v našich klimatických podmínkách si nikdy nemůžete být jistí tím, kdy teploty spadnou pod tuto hranici.

Proč nepodceňovat zimní pneu?

Většina řidičů naštěstí ví, jak je bezpečnost na silnici důležitá a že jedním z podstatných prvků jsou právě i kvalitní pneumatiky. Někteří si však bohužel stále myslí, že bezpečnost nestojí a nepadá s gumami a je spíš o řidičském umění. To je určitě také důležité, ale letní pneu mají například jinou směs gum, a tak se hůře vypořádávají s námrazou. Důležitý je také vzorek na zimních pneumatikách, ten je klíčový pro zachování správných jízdních vlastností. Pneumatiky totiž dokážou ovlivnit ovladatelnost i brzdnou dráhu auta.

Vyberte si správný model

Jestliže vás tedy tyto důvody přesvědčily ke koupi nových zimních pneumatik, měli byste vědět jaké koupit. Novinkou na trhu jsou Continental WinterContact TS 860 S, které se osvědčily rovněž v loňském roce. Jejich předchůdce patřil k tomu nejoblíbenějšímu zimnímu obutí. Letošní model má však ještě větší přilnavost, rychlejší odvod vody a skvělé brzdné vlastnosti. Hodí se jak pro běžné, tak i pro sportovněji založené řidiče. Pokud hledáte vyváženost mezi kvalitou a cenou, určitě vsaďte na české pneumatiky Barum Polaris 3. Samotné pneumatiky jsou cenově velmi výhodné, a navíc díky nízkému valivému odporu zaručují i nižší spotřebu paliva. Velmi kvalitním typem zimních pneumatik jsou také Matador MP 54 Sibir Snow. Ty mají především výborné brzdné vlastnosti na mokré vozovce, čímž se snižuje efekt aquaplaningu.

I přesto, že více peněz vždy neznamená více kvality a bezpečí, v případě pneumatik se skutečně nevyplatí šetřit. I v tomto případě si možná raději připlaťte za značkové a dražší pneumatiky Continental. Často jsou to totiž ušetřené peníze výměnou za bezpečnost. Na zimních pneumatikách se špatným vzorkem se při rychlosti 50 km/h totiž brzdná dráha prodlouží až o dva metry.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.