Gumové, nebo textilní autokoberce?

Patříte mezi řidiče, kteří se chtějí v interiéru svého vozu cítit doslova jako doma? V tom případě jistě čas od času přemýšlíte, jak to uvnitř „vyšperkovat“. V dnešním článku rozebereme problematiku autokoberců či autorohoží, které by neměly chybět v žádném vozidle. Jejich význam je důležitý – zajišťují maximální ochranu vozu před nečistotami. Otázkou je, jestli podlehnout estetickému textilu, nebo naopak vsadit na praktičtější gumu. Máte podobné dilema? Pomůžeme vám ho vyřešit.

Elegance, nebo praktičnost?

Textilní autokoberce vypadají velmi dobře a dokáží umocnit celkový dojem z upraveného interiéru. Zřejmě se shodneme na tom, že jim gumové autorohože z estetického hlediska nesahají ani po kotníky. Nabídka je velmi pestrá a můžete si vybrat designové provedení, které bude vašemu interiéru opravdu slušet.

Když udeří zima, přijde vám guma vhod

Problém může nastat v době, kdy teploty klesnou na bod mrazu a do auta se dostane sníh na podrážkách bot. V tomto ohledu doporučujeme gumové autorohože, které sice nejsou tak pěkné jako koberečky, ale stačí z nich čas od času vylít vodu zachycenou na jejich povrchu. Nehrozí vznik plísní a šíření nepříjemného zápachu. Ideální jsou gumové koberce se zvýšeními okraji cca 30 mm – ochrání podlahu ještě lépe než typy s menšími okraji.

Dilema lze vyřešit poměrně elegantním způsobem

Optimální řešení je výměna autokoberců společně se zimními pneumatikami. Jakmile se začne blížit období zimních plískanic, vyměňte textil za gumu a máte po starostech. Na jaře gumové rohože opět vyměníte za stylové koberečky.

Celoroční jízda s autokoberečky z textilu je vhodná pouze v případě, že pravidelně jezdíte dostatečně dlouhé vzdálenosti, během kterých se teplota ve voze zvedne natolik, aby koberečky uschly.

A jak jste problém „gumové, nebo textilní autokoberce“ vyřešili vy? Jezdíte po celý rok s jedinou variantou, nebo textil pravidelně měníte za gumu? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích!

Foto: najlacnejsiediely.sk

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.