3 tipy, jak vybrat nosič kol na tažné zařízení

Pokud vlastníte kolo a rádi cestujete, bez spolehlivého nosiče na kola se neobejdete. Nejoblíbenějším a nejpraktičtějším řešením je nosič na tažné zařízení. Při jeho výběru se však vynořuje množství otázek a nejasností. Jak vybrat správný nosič na kola přesně podle vašich potřeb? Poradíme vám, na co si dát pozor.

Zdroj: filsonstore.cz

1. Nosnost a typ kol

Před výběrem nosiče kol na tažné zařízení si položte otázku, zda budete převážet klasická kola nebo elektrokola. Elektrokola jsou výrazně těžší než klasická kola, a proto si při výběru nosiče musíte dát pozor na maximální nosnost.

Pokud naopak vlastníte lehké karbonové kolo, doporučujeme vám pořídit si speciální robustní nosič, který zabrání jeho poškrábání.

2. Počet kol

Dalším důležitým faktorem je počet kol, se kterými budete cestovat. Existují nosiče na tažné zařízení pro 1 až 4 kola, ale pokud cestujete s 5, či dokonce 6 koly, můžete si dokoupit přídavný nosič.

Náš tip

Pro pohodlnější cestování si pořiďte sklopný nosič, který vám umožní pohodlné otevírání kufru na autě.

Dejte si však pozor na maximální zátěž čepu, která je uvedena v technickém průkazu. Váha nosiče a kol nesmí tuto hmotnost nikdy překročit.

3. Technické parametry a další vlastnosti

Při koupi nosiče byste měli investovat do kvality a robustnosti, aby bylo vaše cestování pohodlné a bezpečné. Oblíbený je například nosič kol na tažné zařízení Thule.

Pro vyšší bezpečnost vám doporučujeme nosiče s možností uzamčení kol k nosiči. Praktický skládací nosič kol na tažné zařízení pak oceníte zejména v případě, že budete kola odkládat do garáže či do sklepa.

Nezapomeňte si všimnout i způsobu upínání na tažné zařízení – nejčastěji se nosiče uchycují na kouli pomocí šroubu nebo páky, oba způsoby jsou jednoduché a rychlé.

Většina nosičů má také tabulku na třetí poznávací značku. Pokud nechcete přehazovat SPZ z auta na nosič, dejte si vyrobit novou.

Zdroj: filsonstore.cz

Shrnutí

Nosič na tažné zařízení vám poskytne praktický a komfortní způsob přepravy kol. Nepodceňte jeho výběr a zakupte si nosič, který naplní všechny vaše požadavky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.