Porouchané klíče od auta? Myslete na opravu včas.

Několikrát za den je máme v ruce, potřebujeme je k cestě do práce i na výlety a málokdy jim věnujeme pozornost. Co dělat, když se klíče od auta poškodí?

Vysoká odolnost

Nejbezpečněji je pro klíče přímo v autě, tam se jim většinou nemůže nic stát. Jakmile je ale z auta vyndáme, chvíli je nosíme v kapse, pak odložíme na poličku a nebo třeba nešetrně odhodíme na pracovní stůl. Občas nám klíče od auta upadnou na zem nebo s nimi nechtěně o něco praštíme, a i když jsou velmi odolné, mohou se poškodit. Nejčastěji se stane, že se plastový kryt naštípne nebo ulomí, což může znamenat omezení některých funkcí, pokud máte vystřelovací klíč. Může se také stát, že klíče nejde schovat zpět do krytky nebo naopak, nemůžeme ho z ní dostat ven. Výměna plastového krytu není nijak složitá, potřebujete jen znát typ a značku vozidla a také jeho rok výroby. Autoklíče se u stejných modelů, ale vyrobených v jiném roce, totiž mohou lišit.

Řešte i drobné poškození

Druhou nejčastější závadou je nalomení nebo přímo vylomení planžety z plastové krytky. Na nastartování vozu to ještě na chvíli stačit bude, ale rozhodně se nejedná o pohodlné řešení. V plastovém krytu je často ukryto mimo jiné i dálkové ovládání k odemykání vozu nebo čip s kódy pro imobilizér. Imobilizér patří u novějších typů aut ke standardnímu vybavení a bez funkčního čipu se správnými kódy není deaktivace imobilizéru možná. Může se vám tak stát, že zvenku drobné poškození má uvnitř mnohem větší rozsah, než se na první pohled zdálo. Když ujistíte, že máte poškozené klíče od auta, je nejlepší obrátit se na specializovanou firmu a nechat si vyrobit nový klíč než čekat, kdy přestanou fungovat důležité funkce.

Moderní technologie se stále vyvíjí a spolu s nimi se také mění zabezpečení aut i jejich ovládání. Klíče k novým autům jsou již plné elektronické zařízení, při poškození je tak nutné nejen vyměnit kryt, ale vše překontrolovat.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.