Jak zabezpečit automobil před odletem do ciziny?

Chystáte se na cestu do zahraničí? Pokud plánujete nechat auto delší dobu zaparkované, je nezbytné, abyste podnikli nezbytné kroky k řádnému zabezpečení. Příprava automobilu před cestou do zahraničí je důležitá pro jeho ochranu před povětrnostními vlivy, jakožto i před případnou krádeží. V tomto článku najdete několik tipů, díky kterým se o svého miláčka nebudete muset strachovat.

Pokuste se zaparkovat u letiště

Pokud to stihněte, rezervujte si parkování u letiště Praha, které je zabezpečeno kamerovým systémem. Dobrou volbou je například Top parking, jež nabízí 200 parkovacích míst a transfer na letiště i zpět zcela zdarma. Zaparkováním v hlídaném areálu se vyhnete veškerým potenciálním nepříjemnostem, jež by vaše aut mohly během vaší nepřítomnosti potkat.

Vyčistěte a navoskujte karoserii

Před utěsněním vozu se ujistěte, že jste vyčistili a navoskovali jeho exteriér. To pomůže ochránit lak a udržet jej v dobrém stavu, zatímco budete pryč.

Zkontrolujte pneumatiky

Zkontrolujte tlak v pneumatikách a zkontrolujte, zda pneumatiky nevykazují známky poškození. Před odjezdem do zahraničí se ujistěte, že jsou pneumatiky správně nahuštěné.

Utěsněte všechny otvory

Utěsněte všechny otvory, například kufr a dveře, kvalitním těsnicím prostředkem. To pomůže udržet interiér vašeho vozu v bezpečí a suchu. Toto opatření nepodceňujte především v případě, že odlétáte v průběhu podzimu či zimy a máte podezření, že by se do vašeho auta mohla dostat voda.

Použijte autoplachtu

Přikryjte svůj vůz autoplachtou, která jej pomůže ochránit před povětrnostními vlivy a zabrání tomu, aby na něj bylo vidět.

Odpojte baterii

Odpojte baterii a ujistěte se, že je řádně uložena na chladném a suchém místě. Odcizení vozu s odpojenou baterií je časově náročnější, a tedy i komplikovanější.

Umístěte dovnitř zařízení pro sledování

Nechte do vozu instalovat GPS nebo bezpečnostní systém. To pomůže odradit případné zloděje.

Dodržováním těchto kroků pomůžete zajistit, aby byl váš vůz před odjezdem do zahraničí řádně zabezpečen a chráněn před povětrnostními vlivy či před případnou krádeží. Dodržíte-li tyto kroky, užijete si cestu do zahraničí bez obav o svůj vůz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.