U AAA Auto podvod s prodejem vozidla v polopřevodu nehrozí. Dostanete doživotní garanci!

K 30. červnu 2015 uplynula zákonem stanovená lhůta, v rámci které mohli majitelé vozů v tzv. polopřevodu dokončit registraci a přihlásit si je na své jméno. Majitelé aut s nedokončenou registrací mají po tomto termínu smůlu – zastaví-li je při běžné silniční kontrole policie, odebere jim registrační značku a uloží pokutu ve výši až 50 tisíc korun. Dle úředníků v registru zbylo téměř 700 tisíc automobilů v polopřevodu, nicméně předpokládají, že většina z nich již fyzicky neexistuje.

Od 1. ledna 2015 není možné, aby majitel vozidlo odhlásil a nový vlastník zároveň neprovedl registraci na sebe. Nejčastějším důvodem pro ponechání vozidla v polopřevodu byla ekodaň, které se tímto způsobem nový majitel vyhnul.

Ale co když máte spadeno na koupi ojetého vozidla a bojíte se, že narazíte na prodejce, který se snaží automobilu v polopřevodu zbavit? Nechcete-li se nechat napálit, jděte na jistotu – síť největších českých autobazarů AAA AUTO garantuje, že se v nabídce ojetých vozů žádné automobily v polopřevodu nenachází.

Dle generální ředitelky AAA AUTO Karolíny Topolové nyní představuje největší riziko koupě prostřednictvím přímého prodeje a v menších autobazarech, které prodej pouze zprostředkovávají. V případě sporů jsou z obliga a podvedení majitelé musí nekalou transakci řešit s původním vlastníkem.

Vzhledem k tomu, že ještě v dubnu letošního roku prošlo STK na 100 tisíc vozů v polopřevodu, je riziko, že se provozuschopné ojetiny objeví na trhu, velmi vysoké. Někteří prodejci budou tyto automobily vydávat za fingovaná auta z dovozu, což běžného zájemce zmate. AAA všechny vozy vlastní a dává na ně doživotní garanci původu.

Krátce o AAA AUTO

Skupina AAA AUTO působí disponuje hustou sítí poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Během své třiadvacetileté existence obsloužila téměř 2 miliony zákazníků a jen v loňském roce uskutečnila prodej 63 613 automobilů. Dle studie Ogilvy & Mather (podzim 2013) AAA Auto patří mezi deset nejlepších polistopadových značek.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.