Vybíráme vybavení do autolakovny: Co v moderní dílně nesmí chybět?

Rozhodli jste se, že si otevřete autolakovnu? Nabídnete-li svým zákazníkům vysoký standard služeb, budou se rádi vracet. Autolakovna patří mezi podniky, které se na trhu udrží i v daleké budoucnosti, neboť majitelé automobilů budou vždy potřebovat menší či větší korekce a nástřiky celých dílů a karoserií. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké vybavení by v moderní autolakovně nemělo chybět.

Lakovací a sušící kabiny

Srdcem každé lakovny je stříkací kabina, ve které probíhá proces lakování. Podstatné je vybrat takový box, který svými rozměry stavbou a vlastnostmi odpovídá specifickým potřebám lakovny. Dodavatel by vám měl nabídnout široké spektrum volitelného příslušenství a možnost modifikace na základě individuálních požadavků. Samozřejmostí je vysoká úroveň bezpečnosti, hygieny a emisních limitů. Parametry musí splňovat platné předpisy a normy.

Skvělým řešením jsou zdvojené lakovací a sušící kabiny. I ty mohou být vybaveny různým příplatkovým příslušenstvím – například praktickými motorizovanými otevíracími vraty, vozíky, kolejnicemi, rošty, zadními vraty, nouzovým osvětlením, výstupními agregáty s aktivním uhlím apod.

Vstupní a výstupní agregáty

Nedílnou součástí lakovacích kabin jsou vstupní a výstupní agregáty, které se starají o vhánění čerstvého vzduchu a odsávání zplodin směrem ven. Přestřiky při lakování zachycuje odsávací stěna. Odsává vzduch rovnoměrně v celé kabině, tedy v celé šířce od podlahy až po strop.

Další důležité vybavení lakovny

Vybavení lakoven patří také přípravná pracoviště pro práci před samotným lakováním, míchací box a v neposlední řadě i stojany pro uchycení dílů.

Informace nám poskytli odborníci z firmy Naver s.r.o., která se zabývá prodejem a servisem špičkového vybavení pro autolakovny a průmyslové provozy. Další informace o produktech najdete na www.naverbrno.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.