Vyplatí se pořídit pojistné a bezpečnostní šrouby na kola?

Nové a lesklé hliníkové disky se mohou snadno stát obětí zlodějů, a to vcelku jednoduše. Stačí, aby chmaták měl po ruce běžný klíč na kolové šrouby a neštěstí je na světě. Ovšem i takovým případům lze účinně předcházet. Pojistné šrouby slouží jako zabezpečovací mechanismus, který chrání vaše elektrony před zloději.

Pokud vyberete kvalitní pojistné šrouby šance, že vám vaše hliníkové disky někdo odcizí se sníží na minimum. V horším případě zloději loupež alespoň pořádně znepříjemníte. Vzhledem k jejich ceně je tato investice výhodná, protože vám ušetří nejen starosti, ale také zbytečné náklady při případné krádeži.

Co je to pojistný a bezpečnostní šroub?

Jak už jsme výše zmínili pojistné šrouby slouží jako ochranný systém vašich alu kol. Šrouby jsou součástí balení, které spolu s nimi obsahuje také, kolové matice a jedinečný montážní klíč. Právě speciální adaptér bude chránit vaše disky před útočníky, protože ho budete mít k dispozici pouze vy. Za pomocí montážního klíče můžete šrouby libovolně povolit nebo dotáhnout. Pokud zloděj nebude mít zrovna po ruce naprosto totožný klíč, pravděpodobně odejde s prázdnou. Je proto důležité klíč uchovávat na zapamatovatelném místě, popřípadě si odložit kód z balení, v případě že by došlo ke ztrátě.

Kolik šroubů je zapotřebí aplikovat?

Co se týče bezpečnosti, je ideální namontovat na každé kolo čtyři šrouby. Ovšem někteří výrobci uvádí, že stačí na každé kolo jeden šroub. Samozřejmě čím méně bezpečnostních šroubů osadíte, tím je větší šance, že o elektronu přijdete. Při výběru však dbejte především na kvalitu pojistných šroubů, ta se vám dostane u ověřeného prodejce. Na konec nezapomeňte správně dotáhnout kolové matice a hurá na silnici.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.