Alu kola vs. plecháče na letní sezonu: Nerovný souboj s jasným vítězem

Zdá se vám vzhled vašeho auta poněkud málo atraktivní a hodláte s tím něco dělat? Zaměřte se na kola. Ano, možná se vám zdají právě kola vašeho auta poměrně fádní záležitostí. Zřejmě je tomu tak ale proto, že máte obuté pneumatiky na takzvaných plecháčích. Plechové se staly jakousi klasikou let minulých, kdy se využívaly prakticky u všech aut. Dnes již ale jejich éra pomalu končí a doslova je pohlcují alu kola. Proč tomu tak je? Jaké jsou výhody alu kol oproti klasickým plechovým diskům? Nepřestávejte číst, na obě otázky si odpovíme právě v tomto článku, zaměříme se především na letní sezonu.

Proč právě letní sezona?

Ještě než se zaměříme na přednosti alu kol podrobněji, je zapotřebí poznamenat, proč se vlastně soustředíme na letní sezonu. Důvodů by bylo hned několik. Tím prvním je fakt, že se aktuálně přezouvají zimní gumy na letní. Mnozí motoristé už mají přezuto a spousta z nás se k tomuto kroku teprve chystá. Druhým důvodem je fakt, že pro zimní kola se často ještě volí spíše plecháče, i když jsou standardem i zimní alu kola nebo kola celosezónní (nakoupit můžete z pohodlí domova přímo u dodavatele těchto kol do ČR spol. Racing Line). Poměr alu kol a modelů s plechovými disky se v zimě do značné míry vyrovnává. V létě je tomu ale úplně jinak. Hliníková kola jsou z mnoha pohledu výhodnější volbou.

Zcela unikátní vzhled alu disků

V první řadě je zapotřebí upozornit na unikátní design alu disků. Plecháče jsou stále stejné. Ať už si pořídíte jakýkoli rozměr, můžete si být jistí, že na nich nic unikátního nenajdete a samotné gumy na situaci nezmění vůbec nic! Ano, možná lze plechové disky natřít nějakou barvou a koupit zajímavé krytky, přesto z nich unikát nevykouzlíte. Hliníkové disky jsou originální každým coulem. Unikátní žebrování a mnohdy také elegantní barevné odstíny hovoří jasně. Fantazii se meze nekladou a vybírat si lze z obrovské porce nejrůznějších variací. Vše se odvíjí pouze od toho, jaké rysy má vaše auto a jakým způsobem dokážete všechno vyladit tak, aby kola s vozem korespondovala.

Sedí na rozměry takřka všech kol

Sháníte plechové disky na šestnáctipalcová kola? Pak se nejspíše setkáte s tím, že na trhu nic takového nenajdete! Alu kola jsou v tomto ohledu mnohem variabilnější a setkat se lze s mnohými rozměry, a to klidně i s těmi většími. Bez jakýchkoli problémů si vyberete disky, jež budou rozměrově odpovídat vašim letním gumám. Zapomenout navíc můžete i na shánění poklic. Ty pochopitelně u alu kol nepotřebujete.

Nižší hmotnost zaručena

Hliník je poměrně lehkým materiálem, takže se při jeho využití na disky kol setkáme i s tím, že kola budou mít nižší hmotnost. Jedná se o úsporu klidně i několika kilogramů, což se pozitivně projeví na samotné jízdě. Spotřeba pohonných hmot bude v každém případě nižší.

Optimální odvod tepla

Alu kola jsou charakteristická i moderně a především efektivně řešeným systémem otvorů a žebrování. Díky této skutečnosti dochází k optimálnímu proudění vzduchu, což poté samozřejmě minimalizuje potenciální přehřívání v oblasti kol a brzd. Potíže s brzděním v důsledku přehřátí disků a kol jen tak nehrozí.

Vysoká výdrž

V minulosti se často hovořilo o alu kolech jako o alternativě, která toho příliš mnoho nevydrží. V současnosti je situace úplně jiná. Na trhu je spousta vynikajících hliníkových kol, jež si svou jakostí a výdrží s plechovými disky vůbec nic nezadají. Naopak, důmyslně řešená konstrukce s tím správným žebrováním dokáže přežít i samotný automobil.

A co cena?

Ta startuje nad 1000 korunami. Koupit se dají ale také disky, jež vychází klidně i kolem 7000 korun. Záleží pouze na tom, kolik hodláte za alu kola dát peněz. Vybrat si pohodlně můžete třeba ve e-shopu www.alukola-obchod.cz/alu-kola. K dispozici je tady spousta různých variací hliníkových disků. Dokonce můžete využít služeb specifického online konfigurátoru a zvolit model podle svých představ.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.