V čem převážet věci při jízdě na motocyklu? Pořiďte si motokufr nebo motobrašnu

Motocykl není kombík, a už vůbec ne dodávka, proto u něj nikdo neočekává úložný prostor pro polovinu obýváku. Přesto se může stát, že motorkář potřebuje bezpečně a komfortně převézt vybavení či věci, bez kterých se při cestování neobejde. Co s tím? Pokud právě řešíte problém s absencí úložného prostoru na motorce, pořiďte si motozavazadlo. Nabídka je pestrá a jistě v ní najdete ten správný kus odpovídajícího tvaru a velikosti.

Motokufr

Motokufry se obvykle vyrábí v celoplastovém či hliníkovém provedení. Výhody jednotlivých typů jdou ruku v ruce s typickými vlastnostmi materiálů: hliníkové moto kufry se vyznačují nadstandardní odolností, a proto jsou jako stvořené do terénu, plastové kufry na motorku mají nižší hmotnost a aerodynamičtější tvar – jsou proto primárně určeny pro silniční stroje.

Proč mít jen jeden, když si můžete pořídit rovnou tři kvalitní motokufry GIVI? | Foto: motosp.cz

Z hlediska umístění lze sortiment rozdělit na boční a horní moto kufry. Boční motokufry disponují větším úložným prostorem, jsou obvykle k mání v párech a montují se ke speciálním držákům. Horní motokufry se zpravidla využívají jako odkladiště pro helmu či jiné předměty a upevňují se na zadní nosič. Umožňují následnou montáž opěrky, brzdového světla či nosiče na víko.

V případě přepravy většího množství menších předmětů vám přijde vhod taška (organizér), kterou lze vyjmout a přenášet v ní věci bez nutnosti demontáže kufru.

Motobrašna

Brašny na motorku bývají konstruovány podobně jako motokufry, ale mohou mít i podobu motoválce či motovaku. Hlavní rozdíl spočívá v materiálu – moto brašny se vyrábí ze syntetických materiálů, a jsou proto mnohem lehčí a o něco objemnější.

 Voděodolné boční motobrašny. Opět od populárního výrobce GIVI. | Foto: motosp.cz

Také moto brašny jsou k mání v různých provedeních, a to pro upevnění na trubkové nosiče nebo přes sedlo s použitím podpěr.

A na co si dát při výběru motobrašny pozor? Vyberte si model s dobro odolností proti vodě. Jak brašny, tak kufry na motorku seženete u specializovaného prodejce motosp.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.