Chiptuning: Jednoduchá cesta ke zvýšení výkonu motoru

Chiptuning je skvělou možností, jak zvýšit výkon motoru vašeho vozu, a to dokonce o desítky %. Zvýšení výkonu probíhá bez jakéhokoliv technického zásahu do vozidla pouhou úpravou softwaru v řídící jednotce. Není však chiptuning jako chiptuning. Na co byste si měli dávat pozor? A jak zvolit firmu, která provede chiptuning správně?

Vyšší výkon motoru vám umožní rychleji reagovat v krizových situacích. Provádí se ale i z důvodu snížení spotřeby. Ne každý chiptuning je ale proveden správně. Pokud vám provedou změny v řídící jednotce za pár minut na parkovišti, může vás tato úprava přijít pěkně draho.

Diagnostika

Než se pustíte do chiptuningu, je třeba ujistit se, že je váš vůz technicky v pořádku. Pokud totiž vůz v pořádku není a do řídící jednotky je nahrán nový program, může tento krok způsobit velké nepříjemnosti.

Měření výkonu motoru

Dále je důležité, aby firma výkon motoru před chiptuningem změřila. Pouze tak budete moci porovnat, k jakému zvýšení výkonu skutečně došlo.

Výběr firmy

Nejlepší chiptuning nabízí firmy, které poskytují službu pro více typů motorů. Zpozornět byste měli ve chvíli, kdy firma bude nabízet přehrání softwaru během několika minut. Správně musí být výkon změřen, starý software zkopírován a zálohován, aby bylo možné případně vrátit automobil do původního stavu.

Profichip s.r.o.

Profesionální chiptuning v Praze, v Brně a v Ostravě nabízí například společnost Profichip s.r.o., která se tímto oborem zabývá již 14 let. Na software i na motor firma poskytuje doživotní záruku. Více informací naleznete na www.profi-chiptuning.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.