Dacia Duster: Máte zálusk na nejprodávanější SUV v ČR?

Dacia Duster se zrodila v roce 2010 a francouzská automobilka s ní rozhodně neudělala krok vedle. SUV naopak rychle zdomácnělo i u nás a dlouhodobě patří k nejprodávanějším vozů dané kategorie. Proč je o „Dastra“ takový zájem? Protože jde o spolehlivého pracanta, který i navzdory jistým nedostatkům nabízí skvělý poměr ceny a užitných vlastností.

Slušivé tvary

Dacia Duster nikdy neměla konkurovat luxusním SUV, ale přesto je exteriér vozu příjemný na pohled. Působí robustně a v případě výbavy Black Shadow dokáže zapůsobit na city zákazníků, kteří prahnou po stylovém vozu. Zmíněná varianta zahrnuje slušnou výbavu – například infotainment Media Nav 2 se slušnou grafikou a přehledným uživatelským rozhraním. Škoda jen, že Dacia se systémem nepočítala  v původním návrhu vozu, což se projevilo na méně praktické pozici obrazovky.

V interiéru se navíc najde několik detailů, které trochu kazí celkový dojem. Především jde o neprakticky umístěné prvky. Ovšem nezapomeňte, že jde o vůz s velmi přijatelnou cenovkou. Některé drobnosti navíc naopak poměr nedokonalostí vyvažují. Například plnohodnotná rezerva před zavazadlovým prostorem a polystyrenové schránky.

Jednoduchá a lehká čtyřkolka

Mít čtyřkolku je v posledních letech populární, ovšem nejde jen o trend. Vlastnosti automobilu s pohonem všech čtyř kol jsou v určitých situacích neocenitelné. Dacia Duster má navíc ve verzi 4×4 šestistupňovou převodovku, zkrutnou příčku, nezávisle odpružená zadní kola a skvělou trakci. Mimo silnice se s ní budete cítit jako doma a díky kombinaci nízké hmotnosti, kratšímu rozvoru a světlé výšce 210 mm hravě překoná i terén jako nefalšovaný off-road.
Co dodat závěrem? Přehlédnete-li pár drobných nedostatků, získáte perfektní a cenově dostupné SUV, se kterým si užijete spoustu zábavy. Rezervujte si testovací jízdu na www.rpz.cz a posuďte sami.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.