Garáž v ceně přístřešku na auto? To je garáž ze zahradního domku!

Je lepší investovat do garáže, nebo postačí přístřešek? A je možné s vozidlem parkovat v zahradním domku?

Při rozhodování, zda pro automobil postavit garáž či přístřešek, zřejmě svou roli bude hrát hned několik faktorů. Z těch nejdůležitějších jmenujme prostor a finance. Na garáž i přístřešek musíte mít vhodné místo a stavbu samozřejmě budete muset i zafinancovat. Zřejmě vás nemusíme upozorňovat na to, že garáž je z finančního hlediska nejnáročnější volbou.

Přístřešek versus garáž

Obě tyto stavby mají svá pro a proti. Přístřešek ve srovnání s garáží eliminuje prudké výkyvy teplot, které především v zimním období vedou ke kondenzaci vodních par, jež v dlouhodobém horizontu způsobují rezavění vozidla. Jeho výhodou ovšem je také cenová dostupnost a nenáročnost stavby, jak časová, tak technologická. Zruční motoristé přístřešek postaví i svépomocí.

V garáži je vozidlo v bezpečí

Garáž ovšem vozidlo mnohem lépe ochrání. Nejenom před zloději, ale třeba i před nevítanými hosty v podobě kun, které v útrobách vozidel s oblibou hnízdí. A přitom jim mohou způsobit nemalé škody.

Disponujete vhodným prostorem?

Bez vhodného prostoru adekvátních rozměrů ovšem přístřešek ani garáž nepostavíte. Vhodné je jejich umístění u domu či na hranici pozemku. Myslet byste přitom měli jak na estetickou, tak i praktickou stránku věci. Garáž i přístřešek by měly ladit s domem, být jeho součástí. Z garáže i přístřešku by se vám však mělo také dobře vyjíždět a stejně dobře do něj vjíždět.

Zaměřeno na cenu

Již v úvodu tohoto článku jsme zmínili, že přístřešek na auto vás vyjde o poznání levněji než garáž. To však nemusí být pravidlem. Uvažovali jste někdy o tom jako garáž využít zahradní domek? Budova jako budova, ne? Nezávisle na tom, zda v ní skladujete sekačku, nebo automobil.

Garáž, nebo zahradní domek? Obojí!

Garáže za zahradních domků v současné době nabývají na popularitě. Díky své cenové dostupnosti kombinované s rychlostí výstavby. Pokud se pro garáž ze zahradního domku rozhodnete, zaměřte svou pozornost na jeho dostatečné odvětrávání a patřičné vybavení. Nezbytná bude odolnější podlaha, uzamykatelná garážová vrata a popřípadě i vjezdová rampa. Nepodceňujte však i estetickou stránku věci. Vaše garáž alias zahradní domek by se u domu neměl vyjímat jako pěst na oko, nýbrž s ním být v harmonii.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.