Na co si dát pozor při řízení dodávky? Přečtěte si základní pravidla ještě než usednete za volant!

Ať už jste se rozhodli pro pořízení dodávky z jakéhokoliv důvodu, počítejte s odlišným řízením oproti klasickému osobnímu automobilu. Budete-li však dodržovat následující pravidla, vyhnete se řadě komplikací a poměrně rychle si na užitkový vůz zvyknete. Tipy a doporučení nám poskytli odborníci z autobazaru Gruber.

Důkladně zajistěte všechny připravované položky

Chcete-li si pořídit dodávku pro přepravu materiálu, zboží nebo jiných věcí, počítejte s tím, že se při průjezdu zatáčkami vše sesype na hromadu. Proto je nezbytné, abyste položky nějakým způsobem zajistili. Například do pevných regálů.

Pozor na boční vítr

Velmi obezřetní buďte při silném bočním větru, který s dodávkou umí pořádně zacloumat. Nejhorší jsou přechody ze závětří do otevřeného prostoru.

Větší vnější rozměry

Při jízdě si dávejte pozor na prvky zasahující do vozovky – tedy na okapy, stříšky a podobně. Dodávka je podstatně vyšší než osobní automobil a to, co byste za normálních okolností minuli, s užitkovým vozidlem snadno zasáhnete.

Mějte oči na štopkách

Za všech okolností sledujte dění kolem sebe a zvláštní pozornost věnujte chodcům i cyklistům na krajnici. Raději nejezděte příliš těsně u ní, neboť zrcátka dodávky přesahují vozidlo o více než 20 cm a jsou umístěna ve výšce hlavy chodce.

Výhled na křižovatce

Bazar užitkových vozů upozorňuje také na specifické vjíždění do křižovatky – měli byste najíždět kolmo k její hranici, jinak při odbočování vlevo neuvidíte provoz z pravé strany.

Pravidla parkování

Parkování vám možná paradoxně půjde mnohem lépe než s osobním vozem, protože dodávky mají velký rejd. Velký pozor si však dejte při couvání a raději vždy zapněte výstražná světla, případně auto vybavte žárovkou, která při couvání pípá.

Autobazar dodávek Gruber má pro budoucí majitele užitkového vozu dobrou zprávu – ačkoliv jsou některé věci komplikovanější než u osobních automobilů, v jiných ohledech je dodávka výhodnější. Díky vyššímu posedu má řidič lepší přehled o tom, co se děje na silnici.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.