Jak (a proč) ekologicky zlikvidovat vozidlo?

Máte na zahradě nepojízdné auto, které má svá nejlepší léta za sebou? Uznáte-li, že je nejvyšší čas, dopřát mu zasloužený odpočinek, pak se vám budou následující tipy hodit. Likvidace vozidel totiž není tak snadná, jak jste si možná doposud mysleli. Zároveň nejde o žádnou „vědu“. Sirky a kanystr s benzinem potřebovat nebudete. Takže „kam s ním“?

S autovrakem nemůžete naložit, jak se vám zlíbí. Budete muset zavítat do k tomu určených míst, které mají k výkupu a sběru autovraků oprávnění. Předtím, než se svého automobilu vzdáte ve prospěch vrakoviště, zbystřete a zjistěte, zda subjekt disponuje platným oprávněním. Odevzdáte-li autovrak neoprávněné osobě, riskujete pokutu ve výši až 20 000 Kč.

Zároveň budete potřebovat příslušné doklady:

  • platný občanský průkaz (nebo jiný průkaz totožnosti)
  • originál velkého technického průkazu
  • právnické osoby předkládají i výpis z obchodního rejstříku
  • při likvidaci vozidla z pozůstalosti doložíte i rozhodnutí o dědictví
  • likvidace vozidla třetí osoby je podmíněna předložením plné moci

A pak nezbývá, než vozidlo nechat vyřadit z Centrálního registru vozidel. K tomu ovšem nedojde bez potvrzení o ekologické likvidaci, kterou vám musí autovrakoviště bezplatně vystavit. Na potvrzení musí být shodné údaje technického průkazu s číslem vozidla (VIN). Další podmínkou je přítomnost veškerých důležitých součástí, tedy motoru a karoserie.

Na závěr jsme si nechali tip na autovrakoviště zdarma. Chcete-li mít jistotu, že bude váš vůz zlikvidován v souladu s platnou legislativou, obraťte se na Autovrakoviště Morava, které je oficiálním partnerem německé společnosti CALLPARS System. Odborné pracoviště disponuje autorizací pro likvidaci vozů značek Škoda, Volkswagen, Audi, Seat, BMW a dalších značek. Nepojízdná vozidla jsou na vrakoviště přepraveny zdarma.

Likvidace vozidla je zcela zdarma a samozřejmě obdržíte doklad o ekologické likvidaci vozidla. V rámci vrakování jsou z vozů odsáty veškeré kapaliny, které by při neodborném zacházení mohly znečistit životní prostředí. Následuje demontáž vozidla a rozřezání karoserie na menší kusy, které jsou dále likvidovány. Další informace najdete na www.autovrakovistemorava.cz.

autovrakoviste-zdarma

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.