Reflexní vesta: Bezpečnostní prvek, který zachraňuje životy

Téměř každý řidič čas od času zažije perné chvilky za volantem, kdy se před ním z ničeho nic objeví chodec a on tak tak zareaguje. Zdaleka nejhorší je kombinace snížené viditelnosti a tmavého oblečení. Podle statistik jsou tyto faktory velmi častou příčinou vážných nehod. Ale teď se na daný problém podívejte z druhé strany – z pohledu rodiče. Pokud máte malé dítě, které se čas od času musí pohybovat po městě samo (např. žák prvního stupně základní školy), neměli byste se spoléhat na to, že bude dbát vašeho poučování a výstrah. Pořiďte mu reflexní vestu!

Kdy je riziko střetu nejvyšší?

Menší dítě je snadno přehlédnutelné i za normálních podmínek, natož v momentě, kdy na město padne tma nebo mlha. Roli samozřejmě hraje i nepozornost některých řidičů, kteří se během řízení věnují spoustě různým věcem, jen ne řízení samotnému. Někdy přitom stačí pár sekund a neštěstí je na světě. A na tom, jestli vaše dítě přechází jen pár desítek metrů nebo přes půl města, přitom vůbec nezáleží.

Reflexní vesta patří k povinné výbavě řidičů. Nosí ji i dopravní policisté a reflexní prvky nyní musí nosit každý chodec, který se pohybuje mimo obec. Reflexní předměty lze zaregistrovat až na 200 metrů, což může mít zásadní vliv na bezpečnost chodce. Černé oblečení lze v noci zřít na vzdálenost cca 18 metrů. V případě rychlosti kolem 50 km/h má řidič jen něco málo přes vteřinu času na provedení manévru. Díky reflexní vestě ho uvidí mnohem dříve.

Kde seženete reflexní vesty pro děti?

Reflexní vesty pro děti zachraňují životy, a to bez nadsázky. Investice je naprosto zanedbatelná, protože některé modely jsou k mání za méně než 100 Kč. Ve specializovaném e-shopu altima.cz je seženete také v provedení přímo pro děti – s pěknými nášivkami, které nejmenší účastníci provozu budou nosit rádi.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.