TPMS: Systém měření tlaku v pneumatikách vozidel

Na sklonku roku 2014 vešlo v platnost nařízení Evropské unie, které automobilkám ukládá další povinnost. Nedílnou součástí výbavy všech nových osobních vozů určených pro evropský trh je i systém TPMS (Tyre Pressure Monitoring System) neboli systém pro sledování tlaku v pneumatikách. Zařízení se do té doby montovalo pouze do automobilů s homologací po 1.11.2012. Opatření bylo součástí většího „bezpečnostního balíčku“ a vede k dlouhodobé úspoře paliva a samozřejmě i ke zvýšení bezpečnosti provozu. Na podrobnosti jsme se zeptali odborníků z firmy Mechanika Teplice – závod Děčín Tachografy, která se zabývá prodejem inovativního řešení VDO REDI.

Odborníci tvrdí, že systém TPMS ročně ušetří více než miliardu litrů paliva a téměř pět milionů tun CO2. K dalším pádným argumentům o významu tohoto systému patří statistiky o nehodovosti v USA. V zámoří se totiž TPMS povinně využívá již od roku 2006 a významně díky němu klesla nehodovost.

Systém pro sledování tlaku v pneumatikách se skládá z bezdrátových tlakových senzorů s ventilky. Umisťují se na discích a uvnitř pneumatik. Zaznamenané hodnoty se řidiči zobrazují na displeji palubní desky. Nevýhodou snímačů je náročná montáž, a to jak na dílenské vybavení, tak i na údržbu a výměnu při přezouvání pneumatik.

Výrobci TPMS však neusínají na vavřínech a naopak se snaží o inovace vedoucí ke zjednodušení instalace senzorů. Příkladem budiž nový typ VDO REDI od firmy Continental s jedinečným systémem montáže a výměny.

Nové senzory tlaku VDO REDI jsou vysoce kvalitní a jejich montáž je výrazně jednodušší, protože není nutné hlídat utahovací momenty ventilů pneumatik. Díky tomu je montáž časově nenáročná. Koncept získal prestižní ocenění Winners of 2014 Automechanika Innovations Awards. Zaváděcí cena je výjimečně nízká.

Kompletní sortiment senzorů VDO REDI i klasické senzory ve formě ventilků (VDO), nářadí pro montáž i diagnostické přístroje si můžete objednat online na www.mechanikadc.cz. V nabídce najdete také digitální tachografy, snímače teploty, otáček a rychlosti.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.