Jak koupit levnou motorku

Plánujete nákup motocyklu, ale jste výrazně omezení svým rozpočtem? Připravili jsme pro vás čtyři jednoduché tipy, které vám mohou přinést podstatné úspory. Samozřejmě pamatujte, že nákup motorky je pouze první položka na seznamu nutných výdajů. Mezi další se řadí investice do nosiče na chopper nebo kožené brašny na motorku.

Ojeté varianty

Naprosto běžnou praxí je dnes při nákupu motocyklů i osobních automobilů pořízení ojetých modelů. Oproti novým se samozřejmě prodávají použité za podstatně nižší ceny a umožní vám snížit vaše náklady. Nakupovat můžete v bazarech nebo na internetových inzertních portálech. Velmi dobrou možností je také nákup od známých a přátel, kteří vám mohou mnohdy nabídnout ještě výhodnější ceny.

Méně známé značky

Pokud preferujete nákup nové motorky, zkuste se zaměřit na některé z méně známých značek. Věhlasné modely jsou často svojí cenou i několikanásobně dražší. Vždy si však u nákupu dejte pozor na to, abyste nekupovali zajíce v pytli. Kromě pořizovacích nákladu totiž musíte počítat i s pozdějšími náklady na provoz, které se u neověřených značek a nekvalitních modelů mohou vyšplhat do závratných výšin.

Slevy a výprodeje

Velké množství výrobců pravidelně nabízí své motocykly s výraznými slevami. Neprodané modely z loňské sezóny nebo třeba výstavní kusy, tak můžete sehnat i s cenou poníženou o několik desítek procent oproti původní. Dobře se informujte o aktuální nabídce a pokuste se vždy vyhledat akční varianty.

Dovoz ze zahraničí

Naše poslední doporučení také vychází z velmi populárního postupu nákupu ojetých automobilů i motocyklů. V zahraničí se mnohdy prodávají vozidla za velmi výhodné ceny, což pro vás přináší zajímavou příležitost. Nezapomeňte však do ceny započítat náklady na přepravu a následné přeregistrovaní vozidla v tuzemsku.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.