Péče o lak auta v zimě: Jak na to, aby vaše „kára“ zůstala v TOP stavu?

Zima je úhlavním nepřítelem každého, jehož prioritou je udržení karoserie vozu v top kondici. Pokud váš plechový miláček získal přezdívku „leštěnka“ a neradi byste se stali terčem posměchu svého okolí jen kvůli tomu, že si nedokážete poradit s agresivní špínou – a navíc pak měli na jaře oči pro pláč, pusťte se do příkladné péče. Překvapivě není tak náročná, jak jste si možná doposud mysleli. Prozradíme vám vše, co byste měli o zimním ošetřování laku vědět.

Zřejmě tušíte, že alfou a omegou příkladné péče o lak vozu je autokosmetika. Přesněji řečeno: kvalitní autokosmetika nabitá správnými ingrediencemi. Dobrá správa je, že na trhu najdete vskutku široké spektrum přípravků, které fungují znamenitě. A ta špatná? V nepřeberném množství je i spousta šuntů, jež a) vůbec nefungují, a v horším případě za b) laku škodí.

Většina motoristů řeší zimní péči o lak tak, že ji vůbec neřeší. Před zimou karoserii vypucují a v lepším případě posilní voskem (který je v zimě stejně k ničemu). V zimě dají veškerou údržbu k ledu, protože nestabilní počasí téměř ihned zmaří veškeré snahy o udržení dechberoucího lesku. A ruku na srdce – kdo má na neustálé pucování čas a náladu? Jenomže nejde o mytí, jde o ochranu laku.

Zapomeňte na vosk, pořiďte si sealant

Co se týče vosku, proti agresivním nečistotám bohužel nefunguje, dokonce ani syntetická varianta. Ale nemusíte zoufat, proti soli jsou jako stvořené sealanty. Představují ideální řešení pro každého, kdo chce pečovat o karoserii svépomocí a s nízkými vstupními náklady. Zmíněné sealanty sice vozu nepropůjčují lesk, ale o to v zimě nejde. Obsahují ohromné množství syntetických částic, které působí jako štít proti nečistotám. A protože jde o tekuté přípravky, práce s nimi je velmi snadná.

A kde se po kvalitních přípravcích poohlédnout? Vsaďte na specializovaný e-shop vlesku.cz, za kterým stojí nadšenec do detailingu Alexis Papadopulos. S výběrem autokosmetiky vám ochotně poradí, a budete-li chtít, klidně se o vašeho miláčka postará osobně.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.