Jak na tuning auta, abyste nešlápli vedle?

Došli jste k závěru, že vaše auto je zastaralé? Žádný stres, protože právě proto byl vynalezen tuning. Ne, skutečně si nemusíte jít kupovat nové a velmi drahé auto, stačí, když přijmete myšlenku na lehčí, nebo výraznější doladění. Přemýšlejte podobným způsobem: vy také potřebujete čas od času tak trochu „vylepšit“ a stejně požadavky má i váš vůz. Nejste si jisti, co dělat, co změnit a jak vylepšit svůj vůz? Zde jsou nejlepší tipy, které můžete použít při rozhodování pro tuning vozu.

Obecnější tuningové tipy

1. Vycházejte z myšlenky, že zlepšení vás bude stát peníze. Určitě nechcete svůj vůz upravovat k horšímu. Proto řekněte „ne“ levnému vybavení, levným autodoplňkům a neprofesionální technice. Buďte se připraveni rozhodnout pro to nejlepší z nejlepšího. Abyste však měli jistotu, že příliš nerozhodíte svůj rozpočet, zamyslete se nad náklady ještě před zahájením procesu tuningu vozu. Ujistěte se, že jste do nich zahrnuli vše podstatné – například ty stavitelné tlumiče bude muset někdo namontovat, a i to vás bude něco stát.

2. Přemýšlejte dopředu. Ujistěte se, že úpravy, které se chystáte na svém voze provést, nejsou nevratné. Nebo v případě, že nevratné jsou, se ujistěte, že jsou legální a budete s nimi navždy spokojeni. Tuning vozu je v podstatě skutečnou investicí, proto byste jej měli dobře promyslet a zvážit. Dále se rozhodněte, o jaký typ tuningu vozu máte zájem: tuning motoru, interiéru, úpravy exteriéru, tuning karoserie nebo jiný druh úprav.

3. Zvažte účel vašeho vozu. Kdo bude vůz používat? K čemu se vůz většinou používá? Jedná se o rodinný vůz? Používáte auto k cestě do práce? Možná budete chtít přidat na karoserii zářivě žluté plameny, ale je to vhodný vzhled pro rodinný vůz nebo pro vůz, který vás má reprezentovat na pracovní schůzce? Jinými slovy: ujistěte se, že vůz můžete stále používat stejným způsobem jako dosud, a že úpravy neovlivní skutečnou funkčnost vozidla.

Konkrétní tipy: Ladění motoru a estetické ladění

4. Jednou z nejjednodušších a nejefektivnějších metod vylepšení vzhledu vozu je folie neboli celopolep. Jde o celkem snadný a rychlý proces, a co je ještě důležitější, i cenově dostupnou záležitost. Existuje široká škála barev, stylů a vzorů, které mohou přizpůsobit váš vůz tak, jak si přejete.

5. Pokud se těšíte na zvýšení výkonu, pak byste neměli dělat ukvapené závěry, že montáž výfuků a indukčních sad je jediným dostupným řešením. Ve skutečnosti jsou skvělým řešením, ale potřebujete mnohem víc, například nové a optimalizované brzdy a navíc i ladění podvozku. Obecně se tedy ujistěte, že jste zvážili všechny další a nezbytné prvky, protože pouhé zvýšení výkonu (např. chiptuningem) je málo.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.