Kukla pod přilbu: Nutnost pro každého, kdo jezdí celoročně

Motorkářská sezóna se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Drtivá většina motorkářů zanedlouho sesedne ze sedla a ustájí svého jednostopého oře do garáže, kde mu dopřeje zasloužený zimní spánek. Ale je to opravdu nutné? Vždyť někteří šílenci, pardon – nadšenci, jezdí na motorce celoročně. Tedy alespoň v době, kdy silnice nejsou zasněžené a promrzlé. Patříte do skupiny celoročních motorkářů i vy, případně byste se do ní letos rádi začlenili? V tom případě nesmíte podcenit výbavičku, ve které by nemělo chybět funkční termoprádlo. Nedílnou součástí je i kukla pod přilbu, bez které v zimě nedáte ani ránu.

Proč si pořídit kuklu pod helmu?

Jízda na motorce v zimě není pro žádná ořezávátka. Nicméně ani chlapi, kterým v žilách koluje testosteron, se neobejdou bez kukly pod moto přilbu. Především pak motorkáři preferující jinou než integrální přilbu. Chladný vítr dokáže z jinak příjemné jízdy udělat doslova hororový zážitek. A přitom stačí investovat poměrně zanedbatelnou částku. Kvalitní kukla jezdce spolehlivě zahřeje, byť je venku pořádně mrazivo.

Není kukla jako kukla

Chcete-li si celoroční jízdu užít plnými doušky, dejte na náš tip. Špičková MBW Windster moto kukla disponuje vnitřní termovrstvou s fliesem a funkční část tvoří membrána Windster. Ta se v přední části stará o 100% odolnost vůči větru, ale zároveň je prodyšná a skvěle odvádí pot. Kukla je vepředu sepnutelná suchým zipem, takže vám nikde nic nebude trčet ani vylézat z pod bundy.

Nemáte-li integrální helmu, pak je pro vás pořízení kukly povinné (jinak zmrznete). No a pokud ji máte, přesto s investicí neváhejte. Projížďky v zimě mají úplně jiný nádech než jízda během standardní sezóny. Nevěříte? Až poprvé nasajete atmosféru zimní krajiny, pochopíte…

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.