Mazda 3 je skutečně nejlepší z nejlepších

Ne, tentokrát nečtete jen další přikrášlený titulek. Mazda 3 v roce 2019 získala prestižní cenu Nejlepší z nejlepších a v roce 2020 ocenění World Car Design of the Year. V Británii ho loni vyhlásili nejlepším malým hatchbackem a v roce 2019 byl označen rovněž za nejlepší auto pro ženy. Design je rozhodně jeho silnou stránkou.

Model Mazda 3 je určitě chytrou volbou. Dá se pořídit jako sedan, nebo hatchback, je vybaven celou řadou vyspělých funkcí a má solidní motor. Existuje mnoho důvodů, proč by se mohla líbit i vám.

Výkonný mazlík s objemným kufrem

Vůz Mazda 3 můžete mít v motorizaci SKYACTIV-G s výkonem 122 či 150 koní. Benzínový motor SKYACTIV-X pak nabídne 180 koní. Převodovka může být manuální či automatická se šesti stupni, jak si vyberete.

Ačkoliv Mazda zvenku vypadá malá, v kabině je dost prostoru pro 4 dospělé osoby, případně rodinu se 3 dětmi. Hatchback má zavazadlový prostor 330 l (1019 l při sklopených sedadlech), sedan 450 l.

Uvnitř jste obklopení luxusem

Pokud se posadíte do Mazdy 3, budete se cítit jako v high-endovém vozidle. I základní model má tkaninou potažená sportovní sedadla, přizpůsobitelné opěrky hlavy a elektricky ovládaná okna i zámky. Při upgradu získáte sedadla potažená koženkou, volant potažený kůží a dvouzónovou klimatizaci. V nejvyšší výbavě zaujmou vyhřívaná přední sedadla.

Už v základu každopádně získáte 8,8palcový displej nakloněný mírně směrem k řidiči, ovládá se otáčením kruhového HMI ovladače. Mazda 3 je kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto, takže ji snadno spárujete s telefonem.

Bezpečnost především

Pocit pohodlí je zajištěn, o bezpečí se starají moderní technologie. Vůz má asistenční systém pro jízdu v silném provozu, dokáže hlídat mrtvé úhly i jízdní pruhy.

Mazda 3 je praktické auto, které už ve standardní výbavě přichází s řadou high-endových vychytávek. Řídit ho je zábava – pokud si to chcete vyzkoušet, testovací jízdu si lze domluvit v Auto Jeremiášová.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.