Proč si pořídit vanu do kufru a co byste o ní měli vědět?

Ještě ji nemáte? Možná byste měli pustit žilou (naštěstí ne plným proudem, stačit vám bude několik set korun) a pořídit si ji. Řeč je o vaně do kufru, ultimátním pomocníkovi, díky kterému konečně udržíte pořádek v kufru svého auto. Pokud jsou vaší noční můrou fleky na čalounění a nečistoty všeho druhu, budete z tohoto doplňku nadšení.

A vyplatí se vůbec?

Opravdu jsou vany do kufru tak skvělé, jak se o nich píše? Nejsou to vyhozené peníze? Záleží na tom, jakým způsobem zavazadlový prostor používáte. Pokud v něm pravidelně převážíte např. nářadí nebo sportovní vybavení, počítejte s tím, že čalounění dostane zabrat a může se snadno poškodit. Jakýkoliv ostrý předmět dává podlaze kufru zabrat. Díky ochranné vaně zajistíte, aby zůstala nepoškozená. K nezaplacení je především v momentě, kdy se na čalounění vylije tekutina – třeba alkohol z nákupní tašky. Anebo v zimě, když do kufru naházíte lyžáky od sněhu – nebo v létě mokrý nafukovací člun.

Mohli bychom pokračovat dále, protože situací, kdy je vana do kufru „must have“, je nespočet. Ocení ji také zahrádkáři, kteří v kufru přepravují ušpiněné zahradní náčiní či řemeslníci převážející pracovní nástroje.

Plast, nebo pryž?

K dostání jsou vany gumové (pryžové) a plastové. Která z nich je lepší? Obě mají výhody i nevýhody. V případě plastové varianty můžeme vyzdvihnout schopnost zachovat tvar, nízkou hmotnost a fakt, že hluboké vany chrání celé dno kufru. Bohužel se nedá ohýbat ani srolovat. Oproti gumové navíc není tak odolná – může snadno prasknout.

Na míru kufru vašeho auta

Kvalitní a přitom cenově dostupné vany do kufru uzpůsobené pro konkrétní modely seženete například v e-shopu dovozu.cz, kde mimo jiné najdete i široké spektrum dalších autodoplňků. Například zimní clony do masky, deflektory, kryty prahů, parkovací senzory poklice či denní svícení.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.