Sháníte topidlo do garáže? Přečtěte si, jaké parametry rozhodují

Když není k dispozici hlavní zdroj tepla, musíme zvolit alternativu. V garáži či dílně můžeme požadované teploty dosáhnout pomocí mobilního topidla. Ale po jaké, zařízení sáhnout? Nabídka je vskutku bohatá a pro někoho může být být hledání vhodného modelu martyriem. Je to i váš případ a hodilo by se vám pár cenných rad? Podělíme se s vámi o základní informace, které nám poskytli odborníci z eprofi.cz – právě v jejich nabídce narazíte na špičková dílenská topidla MASTER za skvělé ceny.

Při výběru topidla zohledněte velikost prostoru garáže i to, jak často budete zařízení používat. Podstatné jsou také parametry jako výkon a spotřeba energie. Pokud se v prostorách pohybují děti či zvířata, je vhodné zvolit model se skrytým topným tělesem.

Druh energie nebo paliva

Topidla se liší především typem napájení. Zdaleka nejvyšší výkon a současně ekonomický provoz nabízí topidla na naftu, nicméně ta se – s ohledem na produkci velkého množství spalin – hodí pouze do dobře odvětrávaných prostorů. V garážích nejčastěji nachází využití topidla na plyn nebo elektřinu. Elektrická topidla vyžadují přítomnost zásuvky, plynová se napájí zemním plynem nebo propan butanem z lahve.

Velikost garáže

Velikost vytápěného prostoru je zásadní – podle ní by se měl odvíjet optimální výkon zařízení. Ve větších a méně zateplených místnostech je žádoucí výkonnější topidlo, protože prostor vyhřeje mnohem rychleji než méně výkonné zařízení. Některé modely nabízí možnost regulace výkonu dle aktuální potřeby.

Četnost užívání

Budete-li topidlo využívat pravidelně (a často), přijde vám vhod model, který nabízí úspornější provoz. V případě celoročního požití jistě oceníte funkci studeného provozu – najdete ji u elektrických topidel s ventilátorem.

Stále si nevíte rady? Nechte si poradit od eprofi.cz. Nabídku topidel najdete také na profesionalni-topidla.cz. V případě potíží s nadměrnou vlhkostí pak neváhejte s pořízením odvlhčovače MASTER z odlvhcovace.info.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.