7 věcí, které by vás mohly zajímat o výkupu autovraků

Možná se to týká i vás. Na zahradě před domem relaxuje vrak automobilu, jehož nejlepší léta jsou dávno minulostí. Ale protože nemáte rádi papírování, necháváte ho ladem a čekáte, až se o něj postará čas. No, načekali byste se… Raději se obraťte na odborníky ze zahotove.cz a nechte starou plečku ekologicky zlikvidovat. Ještě před tím si ale přečtěte všechny důležité informace, které by vás mohly zajímat.

1. Jak zjistíte, kolik za vůz dostanete?

Zavolejte na telefon uvedený na webu. Anebo použijte online formulář – výkupní technik vám obratem sdělí přibližnou cenu.

2. Co má na výkupní cenu vliv?

Výsledná částka, kterou za staré auto obdržíte, závisí na mnoha faktorech. Nejdůležitější je technický stav vozu, značka a model či fakt, zda je na trhu zájem o náhradní díly. A samozřejmě aktuální výkupní ceny kovů.

3. Kdy a jakou formou dostanete peníze?

Peníze za autovrak obdržíte hotově ihned po podpisu kupní smlouvy.

4. Máte šanci i s havarovaným či nepojízdným autem?

Bez ohledu na to, zda se obrátíte na výkup aut – Plzeň nebo v jiném městě, stav vozidla roli nehraje. Výkupní technik si pro něj přijede a odveze ho.

5. Čeká vás časově náročná administrativa?

Ne, protože se o vše důležité postará vykupující. Služba funguje celorepublikově a nezáleží na tom, jestli využijete výkup aut Liberec, Praha, nebo jinou lokalitu – vždy se spolehněte na fakt, že vykupující připraví transparentní smlouvu a zajistí převod vozu v rámci registru.

6. Jaké dokumenty budete potřebovat?

Připravte si občanský průkaz a oba (tzn. malý i velký) technické průkazy. Pokud vozidlo není vaše, neobejdete se bez plné moci ke změně vlastníka. Formulář ke stažení najdete na webu zahotove.cz.

7. Jak to bude s protokolem o převzetí vozu k likvidaci?

Tento důležitý papír samozřejmě dostanete, a to okamžitě po podpisu kupní smlouvy a převzetí auta.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.