Zvedací plošiny vašim zaměstnancům usnadní práci!

Provozujete autoservis? Investujte do kvalitní zvedací plošiny! Nechcete přeci své zaměstnance vystavovat riziku pracovního úrazu, že ne?

Únava, nízká produktivita práce a především vysoké riziko pracovního úrazu. Stejně jako bolesti zad či syndrom karpálního tunelu. Tím vším jsou vystaveni zaměstnanci, kterým při práci neasistuje patřičná manipulační technika. Dříve či později skončí v pracovní neschopnosti, která sníží i produktivitu vaší firmy. Chcete-li se tohoto scénáře vyvarovat, investujte do patřičné zvedací plošiny.

Vybíráme zvedací plošinu

Zvedací plošiny a stoly nacházejí své uplatnění v široké škále oborů vyžadující zvedání a následnou manipulaci s obráběnými kusy či materiálem různého druhu. Své místo spolu s autoservisy a pneuservisy mají i ve výrobních halách, obchodech, distribučních centrech, službách a přepravě.

Jakou zvedací plošinu? Doporučujeme hydraulickou!

Hlavní výhodou hydraulických plošiny je maximální stabilita zvedacího stolu, která na rozdíl od výtahu a jeřábu minimalizuje nebezpečí jak náhodného uvolnění zvedaného břemene, tak i nehod v podobě zasažení zaměstnanců přenášeným nákladem.

Hladké a plynulé zvedání nákladu

Kvalitní modely (například zvedací stoly EdmoLift z portfolia renomované švédské společnosti téhož názvu) navíc břemena zvedají maximálně plynule a hladce, a to v podstatě do jakékoliv výšky. K tomu je možné vybavit je různými doplňky, ať již se jedná o prohlubně, zabudované váhy, otočné a naklápěcí systémy atd.

Plošina podle oboru

Konkrétní zvedací plošinu vybírejte s přihlédnutím k odvětví. Zatímco manipulace s dlouhým nákladem (dřevozpracující průmysl) vyžaduje plošinu s dvojitými horizontálními nůžkami, při transportu palet je vhodnějším řešením plošina naklápěcí, popřípadě plošina s nůžkami jednoduchými. Na trhu se však setkáte i s plošinami z nerezové oceli vhodnými pro obory, v nichž je třeba dodržovat přísné hygienické normy (farmaceutický, potravinářský a chemický průmysl).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.