70 % lidí přeplácí své povinné ručení – podívejte se, jak ušetřit

Povinné ručení, jak je již patrné z názvu je zákonné pojištění vozidla, aby mohlo na pozemní komunikaci. Každý vlastník vozidla, pokud se s ním chce pohybovat po silnici, má povinnost zřídit povinné ručení. Ovšem ne vždy je povinné ručení jen malá finanční částka, která by nijak nezasáhla do rozpočtu. Jaké jsou tedy možnosti ušetření na povinném ručení? Kde je možnost získat nejlevnější povinné ručení online?

Při výběru povinného ručení, neboli pojištění o odpovědnosti z provozu vozidla, je důležité dbát i na to, jaká cena je za pojištění nabízena. Dávno již neplatí, že je nutné sjednávat povinné ručení osobně na pobočkách pojišťoven. Pro nejlevnější pojištění na auto se nabízí možnost využití srovnání cen povinného ručení přes srovnávače.

V současné době je již možné sjednat si pojištění online z pohodlí domova a díky různým internetovým srovnávačům povinného ručení lze i hodně ušetřit.

Bylo vybráno 8 rad, jak ušetřit na povinném ručení:

1. Výběr vhodného vozu

Někoho láká “obyčejný” motor, který má malou spotřebu, ale někdo chce mít pod kapotou stádo burácejících koní, a to především, pokud se jedná o muže, ale povinné ručení na takové auto je pak velmi drahé. Je tedy důležité si pořádně rozmyslet koupi nového vozu, aby se povinné ručení, nebo i jiné doplňkové pojištění, neprodražilo.

2. Srovnání nabídek

Srovnání všech nabídek na trhu se vyplatí a není vždy nutné brát první nabídku, která se naskytne. K tomuto slouží různé srovnávače a vyhledávače nejlevnějšího pojištění na auto. Některé srovnávače nabízejí i online kalkulačku, díky které lze získat povinné ručení přímo na míru.

TIP: V případě, že chcete ukončit povinné ručení, je důležité zjistit, za jakých podmínek lze výpověď povinného ručení podat.

3. Díky online sjednání sleva

V případě, že si klient sjedná povinné ručení online, nabízí pojišťovny různé slevy. U většiny se jedná o slevu až okolo 10 % a navíc si může klient sjednat povinné ručení z pohodlí domova a nemusí chodit na pobočku osobně.

4. Porovnání bonusů beznehodovosti

I ježdění bez nehod přináší své výhody v rámci sjednávání povinného ručení, někdy se jedná o ušetření několika tisíc korun. Tyto bonusy mohou pojištění výrazně zlevnit, a to již po 12 měsících od sjednání.

Bonusy beznehodovosti se pohybují mezi 5-10 % slevy na pojistném za každý rok, který je bez nehod. V případě, že řidič jezdí několik let bez nehod, je možné získat bonusové maximum, a to 60 %, jenž ušetří značnou finanční částku.

5. Využití výhod připojištění

V případě, že si chce klient sjednat komplexní pojistku na auto, povinné ručení a havarijní pojištění, nabízí pojišťovny slevu okolo 5-10 %. Takové slevy se mohou týkat i v případě, že si klient sjedná pojištění na auto a také cestovní pojištění, které se může hodit v případě cestování autem. Musí se ovšem jednat o připojištění v rámci jedné pojišťovny.

6. Pojistné za celý rok

Frekvenci placení pojistného si lze nastavit libovolně. Pojistné je možné platit ročně, půlročně, čtvrtletně nebo měsíčně, ovšem roční způsob placení bývá nejlevnější. Průměrné pojistné za celý rok se totiž pohybuje kolem 3 000 Kč.

7. Čím více aut, tím méně peněz

V případě, že je v domácnosti více aut, než jen jedno, nabízí se možnost pojistit všechna auta v domácnosti na jednu smlouvu, což výrazně ulehčí rodinnému rozpočtu.

V případě, že se jedná o firmu nebo má rodina více než 3 nebo 4 auta, pak se vyplatí sjednání flotilového pojištění. Největší výhodou tohoto pojištění je především výrazně levnější povinné ručení za všechna auta, než kdyby bylo pojištěné každé zvlášť.

8. Aktualizace smlouvy každý rok

Cena pojistného každým rokem klesá a také se mění i podmínky daného pojištění. Pokud pojišťovna aktualizuje pojistnou smlouvu, pak se nabízí možnost oslovit konkurenční pojišťovny se svou poptávkou. Je ovšem důležité myslet na čas, tedy na dobu, do kdy pojištění platí a v případě lepší nabídky od konkurence, je třeba podat včas výpověď.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.