Jaké změny čeká povinné ručení v roce 2021

Teddy Bear buckled with safety belt in a car

Očekávanou novinkou na trhu s povinným ručením je bohužel další zdražování – meziročně se podle odborníků předpokládá nárůst o 3 %. Dobrá zpráva je, že i přes plošné zdražení povinného ručení jsou stále způsoby, jak si tuto ze zákona povinnou pojistku pořídit výhodněji. Podobně jako u telefonního operátora, i tady můžete změnou pojišťovny získat lepší podmínky a ušetřit nezanedbatelnou částku. Vyzkoušejte online kalkulačku, porovnejte nabídky a zjistěte, kolik můžete ušetřit oproti ceně, kterou platíte nyní.

Vlastníky motorových vozidel čekají každý rok novinky a změny, které se týkají povinného ručení. Trend plošného zdražování bude podle odborníků dále pokračovat. „Očekáváme, že se platby za povinné ručení meziročně zvýší zhruba o 3 %. V průměru tedy povinné ručení vyjde v roce 2021 na něco málo přes 3 000 Kč. K tomuto číslu se každý rok nedospívá náhodou – jde o částku vypočítanou z předpokládaných nákladů na hrazení škod na majetku a zdravotní výlohy u účastníků nehod. Každá pojišťovna si však může povinné ručení upravit podle vlastních podmínek a regulovat tak jeho výši,“ vysvětluje specialista na sjednávání pojištění online Aleš Rothbarth ze společnosti Klik.cz.

Tipy na to, jak získat nejlevnější povinné ručení

Online kalkulačky, které jsou dostupné na internetu zdarma, vám na pár kliknutí pomohou zorientovat se v moři nabídek od nejrůznějších komerčních pojišťoven, to vše s minimální časovou investicí a z pohodlí domova. Online srovnávač nabídek komerčního pojištění Klik.cz veškeré nabídky přehledně seřadí tak, že ihned uvidíte, která pojišťovna vám nabízí nejlevnější variantu povinného ručení. Zároveň hned uvidíte obsažená připojištění a limity pojistného plnění

„Nejlevnější povinné ručení u nás stojí 968 Kč. Na tuto cenu se dostane starší řidič, který jezdí bez nehod, bydlí na malém městě a jezdí v autě s nízkým obsahem motoru. Pokud těmto kritériím nevyhovujete, nevadí. Jsou i další cesty, jak se dá cena snížit. Zjistěte si, jaké aktuální slevy jsou na trhu v nabídce. Situaci na trhu můžete také zdarma zkonzultovat s našimi odborníky, kteří jsou pro vás k dispozici na telefonu. Doporučuji zvážit nižší limity pojistného plnění – čím nižší limit, tím nižší cena. Pomůže také dobře si nastavit frekvenci placení. Za čtvrtletní nebo pololetní platby bývá obvykle přirážka na pojistném. Dobře si promyslete, která připojištění opravdu potřebujete. Každé připojištění navíc totiž zvyšuje cenu,“ říká Aleš Rothbarth ze společnosti Klik.cz.

Nechte si u specialistů zdarma ověřit vaše bonusové měsíce – ty můžete dokonce převést ze staré pojistky. Pamatujte, že cenu vašeho povinného ručené ovlivňuje zejména váš věk a bydliště, výkon motoru vašeho vozidla a jak bezpečně jste v minulosti jezdili.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.