Jak na nejlevnější povinné ručení na motocykl snadno a rychle?

Provozovatelé motorových vozidel jsou povinni sjednat pojištění odpovědnosti z provozu vozidla – lidově povinné ručení. Motorkáři samozřejmě nejsou výjimkou. Bez ohledu na to, zda o pořízení motocyklu teprve uvažujete, nebo ho již dávno máte, jistě nepohrdnete možností výrazné finanční úspory. Nejlevnější povinné ručení na motocykl není výsadou vyvolených, sjednat si ho můžete i vy. Přečtěte si, jak na to.

Ušetřit můžete i více než polovinu

Proč platit spoustu peněz za pojištění, které vám jinde nabídnou za mnohem nižší částku? S trochou štěstí ušetříte i více než 50 % a nebudete muset na pobočku – sjednání nové pojistky vyřídíte online za pár minut.

Prvním krokem je porovnání aktuálních nabídek (ideálně od všech, nebo alespoň většiny pojišťoven). S tím vám pomůže online porovnávač na MotoPojistka.cz. Jednoduše vyplníte základní údaje o vás a motocyklu a obratem obdržíte konkrétní nabídku. Služba je nezávazná a zcela zdarma.

Pokud vás některá z nabídek zaujme, potvrdíte ji. Následně vyplníte několik dalších údajů pro pojistnou smlouvu a e-mailem obdržíte zelenou kartu. Ta vám poslouží dočasně, pojišťovna vám zároveň pošle originál poštou.

O bonus nepřijdete, je přenosný

Mnozí provozovatelé motorových vozidel s přechodem k jiné pojišťovně váhají, protože se bojí o ztrátu tzv. bonusu (slevy z povinného ručení za bezeškodní období). Ten se však vztahuje na pojistníka a nikoliv na vozidlo. Nepřijdete o něj v případě sjednání povinného ručení u jiného subjektu, ale ani v případě pořízení nového stroje.

Zajímá vás, jak zjistit výši bonusu, jak přepsat motocykl, kde získat nejlevnější povinné ručení na veterána, jak přihlásit ojetou motorku z EU či jiné specifické informace? Najdete je na blogu výše uvedeného porovnávače MotoPojistka.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.