My výhody operativního leasingu známe. A co vy?

Operativní leasing je způsob, jak snadno a rychle přijít k autu. Jedná se o dlouhodobý pronájem vozidla. Vy jako řidič platíte pouze měsíční taxu a pohonné hmoty. O nic dalšího se nemusíte starat. Že to zní hezky? Přečtěte si, proč je tak skvělé zvolit právě operativní leasing.

Úvěr, leasing, operativní leasing

Na úvod si vysvětlíme pojmy, aby bylo jasné, o čem přesně je řeč. Koupě auta je drahá záležitost, naštěstí ale existují cesty, jak získat auto, aniž byste předtím našetřili sta tisíce. Jednou z voleb je koupě ojetého vozu. Vzhledem k tomu, že cena auta klesá velmi rychle, je tato varianta poměrně výhodná. Má ovšem i jistá rizika – nikdy nevíte, jakou má auto doopravdy minulost a zda je opravdu v tak dobrém stavu, jak prodávající prezentuje.

Další možností je úvěr. Za vypůjčené peníze si koupíte auto, které se okamžitě stává vašim. Podle smluvně domluvených podmínek pak částku pravidelně splácíte. Vyřízení úvěru je zdlouhavá záležitost. Před schválením musíte doložit dokument o vašich pravidelných příjmech. O něco jednodušší je vyřízení leasingu. I ten má ovšem značnou nevýhodu: po dobu splácení nevlastníte auto vy, nýbrž leasingová společnost.

Operativní leasing je dlouhodobý pronájem vozidla, to znamená, že v majetku společnosti zůstává i po skončení platnosti smlouvy. Některé společnosti ovšem umožňují dodatečné odkoupení vozu. Auto na operativní leasing je oblíbené především u podnikatelů, pronajmout si ho ale může kdokoliv.

Výhody operativního leasingu v kostce

Proč je dobré zvolit právě operativní leasing? Jistě vás přesvědčí jeho výhody:

  • nízká cena,
  • rychlé vyřízení a nenáročná administrativa,
  • bezstarostnost – případné technické poruchy řeší společnost, která vám operativní leasing poskytuje,
  • možnost častějšího střídání vozidla: Sjednáte si na dva roky smlouvu, díky které získáte Škodu Superb na operativní leasing. Po vypršení smlouvy se rozhodnete, že chcete změnu. Najmete si raději VW Passat na operativní leasing. Získáte tak nové auto snadno a rychle. Kdyby byla Škoda ve vašem osobním vlastnictví, museli byste složitě řešit její prodej.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.