Na koho se obrátit pro montáž svodidel?

V hobby-marketu seženete spoustu věcí, ale některé specifické zboží musíte poptat u specialistů. Například svodidla – bezpečnostní prvky nepostradatelné v silničních úsecích vedle srázu nebo překážky, na mostech a estakádách, v zatáčkách i místech se zvýšeným pohybem chodců. Slouží k ochraně jedoucích vozidel před pádem či nárazem do překážky a stejně tak chrání chodce i majetek. Jejich použití podléhá technickým podmínkám, konkrétně TP 114 (Svodidla na pozemních komunikacích).

Není svodidlo jako svodidlo aneb rozhoduje zádržnost systému

Svodidla se liší úrovní zadržení, která se ověřuje nárazovou zkouškou (dle normy EN 1317 část 2). Označení získávají dle zádržnosti (např. N1, H1, H2, H3…). K důležitým parametrům patří také dynamický průhyb, pracovní šířka, úroveň prudkosti nárazu apod.

Komplexní služby pod taktovkou odborníků

Dodáním i odbornou montáží všech typů svodidel s patřičnou certifikací na základě platných technických podmínek vlastním vybavením se zabývá společnost Svodidla Vesiba – jeden z předních dodavatelů v ČR.

Nabídka svodidel je pestrá. Najdete v ní svodidla voestalpine, BarrierGuard a svodidla pro haly.

Rakouská svodidla voastalpine se vyznačují jednoduchou montáží a oproti jiným systémům s úrovní zadržení H2 a H3 i mnohem nižší hmotností. Jsou tedy cenově dostupnější, a přitom stejně kvalitní jako jiné typy svodidel, které se v ČR používají.

Zajímavou novinkou je mobilní dočasné ocelové svodidlo BarrierGuard 600 určené pro rozdělení jízdních pruhů a přesměrování dopravy v úrovni zadržení T3 W2. Nachází uplatnění v případě krátkodobých i dlouhodobých uzavírek a plně odpovídá všem parametrům pro tzv. nízké svodidlo, které nahrazuje dopravní značení.

A to je je teprve začátek. Sortiment svodidel je velmi bohatý, o čemž se můžete přesvědčit na www.svodidla-vesiba.cz. Nebojte se na cokoliv zeptat, odborníci na dodávku a montáž svodidel vám ochotně navrhnou optimální řešení.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.