Nosič kol na tažné zařízení je pomocníkem motorizovaného cyklisty

Už nedočkavě vyhlížíte hezké počasí, abyste mohli vyrazit na cyklovýlet? Jaro už naštěstí klepe na dveře a slunce na sebe nenechá dlouho čekat. Na svoji sportovní zálibu je třeba být dobře připraven, a to nejen servisem kol po zimě, ale také koupit vhodný nosič kol na tažné zařízení, s jehož pomocí kola přemístíte do místa výletu. Jaké jsou výhody nosičů kol a pro kterou značku se rozhodnout?

Jaké jsou možnosti?

Tradičně se kola převážejí pomocí nosičů, jež jsou umístěné na střeše automobilu. Nabízejí rychlou montáž i to, že kola nijak nepřekáží řidiči ve výhledu. Problém může nastat při umisťování kol na střechu, kdy je nutné je na ni zvednout. Na druhou stranu je tento typ nosiče zajímavý svojí cenou, která patří spíše k těm nižším.

V současné době však často vídáváme také nosič kol na tažné zařízení. Jeho hlavní výhody jsou:

  • lze s ním v pohodě zajet do garáže,
  • při montáži není nutné kolo zdvihat nad hlavu,
  • je možné ho sklopit tak, abyste se pohodlně dostali do zavazadlového prostoru automobilu.

Máte-li kola upevněna na nosiči na kouli, zůstane vám na střeše automobilu dostatek místa pro střešní box, kam budete moci umístit všechny nezbytnosti potřebné na dovolenou. Bohužel nosiče kol na tažné zařízení nepasují na všechny typy karoserií.

Jaké modely nosičů na trhu existují?

Nosiče na kouli jsou moderním způsobem přepravy jízdních kol, který je jednoduchý, praktický a také bezpečný. Kamenné prodejny i internetové obchody nabízejí obvykle produkty od renomovaných značek, jejichž výrobky jsou léty prověřené.

Jedná se hlavně o značky Thule, Uebler, Menabo, Whispbar nebo Hakr, které patří k nejoblíbenějším mezi zákazníky. Bývají pro dvě, tři, nebo i čtyři kola a nabízejí také speciální nosiče elektrokol, u nichž je třeba počítat s dostatečnou maximální nosností jednotlivého kola.

Ještě váháte nad pořízením nosiče?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.