Testovací jízda má při nákupu ojetého vozidla velkou roli

Pokukujete po koupi ojetého vozidla? Našli jste seriózního prodejce a máte už vybraný svůj ideální vůz? V žádném případě by neměla být opomenout zkušební jízda. Seriózní prodejce ojetých vozů vám ochotně vám takovou zkušební jízdu nabídne. A na co se vlastně během takové testovací jízdy zaměřit?

Kontrola před jízdou

Jako první zkontrolujte víčko u olejové nádrže. Na jeho spodní straně by neměla být žádná vysrážená voda. Zkontrolujte také barvu oleje, ten by u benzínových motorů neměla být tmavě černá.

Hladké nastartování

Tomuto okamžiku věnujte zvýšenou pozornost. Vše by mělo proběhnout hladce a hlavně na první pokus. Otáčky by se měli držet kolísání a hlasitost chodu by měla jít po naplnění hydraulického zdvihátka znatelně dolů.

Během testovací jízdy dávejte pozor

Vůz by měl bez problému držet přímý směr. Na volném úseku, vyzkoušejte také brzdy. Pozvolné i prudké brždění by mělo být plynulé a rovnoměrné. Během celé jízdy pečlivě poslouchejte jestli v motoru neklepe, jak se automobil chová v zatáčkách. Uniknout by vám nemělo také hučení v kolech. To by mohlo značit opotřebená ložiska.

A co na závěr?

Po skončení testovací jízdy vypněte motor a následně ho znovu nastartujte. Nastartování by mělo být opět hladké a kouř vycházející z výfuků by neměl být černý ani hustě bílý.

Závěrem vše konzultujte se svým automechanikem a kvalifikovaným prodejcem z autobazaru. V případě, že máte jakékoliv otázky k vozidlu a průběhu testovací jízdy tak se neváhejte zeptat. Seriózní prodejce, který nemá co skrývat, vám ochotně zodpoví všechny vaše otázky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.