Tipy, jak najít ztracené klíče

Patříte k lidem, kteří neustále něco hledají, a to klidně i několikrát za den? Poradíme vám, jak hledat efektivněji, ať už hledáte klíče od auta nebo od domu. Zbavte se zbytečného stresu a užijte si mnohem klidnější a vyrovnanější život.

Kdo hledá, najde

Než se pustíte do hledání klíčů, peněženky nebo čehokoliv, co právě potřebujete, zkuste se na okamžik zastavit. Vyhněte se pobíhání sem a tam, kdy danou věc určitě nenajdete. U hledání nemusíte ani převrátit celý pokoj naruby, dokonce není potřeba ani nechat za sebou nepořádek. Nejdříve hledejte autoklíč s imobilizérem tam, kde je jeho stálé místo. Následně se pusťte do systematického hledání.

Dopřejte si odstup

Pokud danou věc nenajdete ihned, nevzdávejte to. Dopřejte si odstup a zkuste hledat třeba za pár minut nebo i za hodinu znovu. Snažte se nepanikařit, i když víte, že jste v peněžence měli velkou hotovost nebo, že jste ztratili klíče od auta někoho z rodiny. Připomeňte si, že každý problém má řešení a snažte se co nejméně stresovat.

Hledejte společně

Zapojte do svého hledání i ostatní členy rodiny. Víc očí rozhodně víc vidí. Stanovte si plán hledání a nechte každému prohledat jednu místnost, případně se zapojte společně do obcházení míst, kde byste mohli klíče nebo peněženku ztratit.

Jít ve stopách

Jděte po svých stopách a podívejte se také k rodičům, kamarádům, které jste navštívili. Pokud víte, že si danou věc berete s sebou na běh, zkontrolujte svou trasu. V případě, že byste mohli klíče nebo peněženku ztratit v práci, mrkněte se do kanceláře. Zkuste si vzpomenout, kdy naposledy jste danou věc používali a jaké bylo poslední místo, kdy jste ji ještě drželi v rukách

Náhradní klíče

Pro tyto kritické případy je vždy vhodné mít někde doma náhradní autoklíč, případně si jej schovat u partnera. Pokud však ztratíte autoklíč s imobilizérem, například někde venku, je možnost, že už ho nenajdete. Nechte si vyrobit nový klíč od auta, a to včetně imobilizéru.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.