Vybodovali jste se? Víme, jak řidičský průkaz získáte zpět!

Přišli jste o řidičský průkaz, protože vám už nezbyly žádné body? Předpokládáme, že ho chcete co nejdříve zpátky, a proto jsme pro vás připravili detailní postup. Přečtěte si, kdy a jak získáte řidičák zpět, hezky krok po kroku.

Bohužel vám nezbude, než se přihlásit do autoškoly k přezkoušení odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel. Doporučený postup je následující:

Nechte si vyhotovit „Výpis z karty řidiče“. Získáte ho na obecním úřadě obce s rozšířenou působností dle místa bydliště.

Výpis zaneste do autoškoly. Její provozovatel se díky výpisu dozví, kdy můžete zažádat o vrácení řidičáku. Termíny je důležitý pro vaše budoucí přezkoušení, které proběhne dle §45a zákona č. 247/2000 Sb. Konkrétní informace o přezkoušení najdete na webových stránkách Ministerstva dopravy. Pro přezkoušení odborné způsobilosti platí přiměření §101 zákona č.361/2000 Sb.

zkousky

Doporučujeme, abyste se do autoškoly přihlásili nejpozději měsíc před ukončením roční lhůty. Budete mít dostatek času na případné kondiční jízdy a stanovení termínu zkoušek. Podle zákona se jízda ani přezkoušení odborné způsobilosti nesmí uskutečnit dříve než jeden rok po pozbytí řidičáku.

K žádosti o vrácení řidičského průkazu musí být přiložen doklad o zdravotní a odborné způsobilosti (nesmí být starší 30 dní!), doklad o psychické způsobilosti k řízení motorových vozidel, platný doklad totožnosti a rozhodnutí, na základě kterého byla žadateli uložena sankce, nebo rozsudek.

Počítejte s tím, že za přezkoušení zaplatíte správní poplatek. Cena za přezkoušení je smluvní.

Informace nám poskytla oblíbená autoškola v Praze – Autoškola King, která zajišťuje kondiční jízdy i psychotesty. Na své si přijdou také zájemci o rekvalifikace a školení řidičů z povolání a řidičů referentů.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.