Autoalarmy: Potřebujete jeden, ale nevíte, po jakém sáhnout?

Možností jak zabezpečit automobil je samozřejmě mnohem více, ale autoalarmy přesto patří k těm nejoblíbenějším. A to jednoduše proto, že jsou velmi efektivní. Zvukový signál odradí drtivou většinu zlodějů a s těmi zkušenějšími si poradí pokročilejší systémy.

Autoalarmů je na trhu celá řada a vybrat ten správný může být kumšt. Roli však hraje především to, jakou úroveň zabezpečení vyžadujete.

Analogové a CANBUS autoalarmy

Na základě typu připojení lze autoalarmy rozdělit na analogové a CANBUS. V první případě jde o klasické připojení vodiče na vodič. Provádí se u starších vozidel do roku výroby kolem 2005 (v závislosti na provedení konkrétních modelů). Druhý typ autoalarmů čte základní informace z datové sběrnice. Výhodami CANBUSu jsou jednodušší montáž a nižší míra zásahu do elektroniky auta.

Různé bezpečnostní úrovně

Z bezpečnostního hlediska lze autoalarmy rozdělit na jednocestné, dvoucestné, GSM a GPS.

Jednocestné alarmy fungují na principu vysílání povelů směrem z ovladače k alarmu. Reagují na otevření dveří/kufru/kapoty a případně na pohyb nebo otřesy. V aktivním stavu zabraňují startování motoru. Samozřejmostí bývá i siréna.

O stupínek výše jsou dvoucestné systémy, jejichž součástí je také pager s LCD displejem. Výhodou je fakt, že se majitel vozu dozví, co přesně vyvolalo aktivaci alarmu. Hodí se v městské zástavbě, kde jsou akustické signály časté – pokud pager nic nesignalizuje, není důvod je stresu, protože houká jiné auto.

Nevýhodou pagerů je krátký dosah. Komunikují s alarmem jen na několik set metrů. Pokud vám to nestačí, pořiďte si zařízení s GMS modulem. Stačí, když do něj umístíte SIM kartu a dozvíte se o každém poplachu, ať už se budete nacházet kdekoliv.

Nejvyšším stupněm zabezpečení jsou alarmy s GPS. Pomocí počítače nebo chytrého telefonu kdykoliv zkontrolujete přesnou polohu vozu a u pokročilejších systémů dostanete k dispozici i jiné zajímavé funkce.

Jaké jsou typy alarmů, již víte. Nezbývá než se po kvalitním zabezpečení poohlédnout u odborníků na vseproauto.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.