Chcete být zdravější? Začněte jezdit na kole!

Přestože bychom volant nejraději nedali z ruky, čas od času ho vyměníme za řídítka kola. A vy byste měli také, protože cyklistika je zdravá. Prozradíme vám, proč byste měli alespoň o víkendech oprášit sedlo a vyrazit na cyklovýlety.

Cyklistika výrazně ovlivňuje práci trávicího traktu, podílí se na zlepšení obranyschopnosti organismu, minimalizuje riziko obezity a v neposlední řadě i výskytu kardiovaskulárních onemocnění. Za zmínku stojí také prevence před cukrovkou a některými typy rakoviny.

Lékaři doporučují pravidelnou jízdu na kole pacientům s metabolickými onemocněními. Kolo je perfektním prostředkem k rehabilitaci po operacích srdce. Podle odborníků cyklistika snižuje riziko infarktu o polovinu.

Velmi zajímavé jsou výsledky odborníků ze Standfort University School of Medicine. Podle nich může pouhých 20 – 30 minut jízdy denně výrazně zmírnit nespavost, a to tak, že upraví spánkový rytmus a zlepší metabolismus látek.

Pokud máte pocit, že profesionální cyklisté vypadají mladší, než ve skutečnosti jsou, skutečně je to tak. Pohybem dochází k prokrvení tkání a zlepšení odolnosti pokožky vůči VU záření. Zároveň i ke zrychlení reparační schopnosti a ve finále ke znatelnému zpomalení stárnutí.

Studie londýnské King’s zase upozornila na přímou souvislost mezi cyklistikou a imunitou organismu. Cyklisté si udržují příznivé hodnoty BMI, jsou odolnější vůči závislostem a často si budují tzv. pozitivní závislosti (sportování apod.).

Tak co vy nato? Zařadíte jízdu na kole do každodenního programu? Odrazuje-li vás vidina úmorné dřiny na vašem současném kole, pořiďte si nový model. Kola Specialized, BMC či S-Works jsou zárukou skvělých jízdních zážitků na silnici i v terénu.

S výběrem vám poradí odborníci na kola České Budějovice z obchodu Spectrumbike. Značky s-Works- BMC a Specialized České Budějovice ve vás zaručeně vzbudí zájem o cyklistiku. Kdo ví, možná zapomenete i na to, že na vás v garáži čeká zbrusu nový sporťák…

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.