Co byste měli vědět, než si pořídíte užitkový vůz?

Před pořízením užitkového vozu byste si měli ujasnit pár základních věcí. Respektive v případě, že nemáte s tímto segmentem vozidel předchozí zkušenosti. Nabídka je rozsáhlá a není snadné vybrat model, který splní vaše požadavky a očekávání. Budete-li se držet následujících pravidel, minimalizujete riziko, že budete muset dodávku vyměnit za jinou.

Vyberte si vhodný typ

Užitkové vozy se vyrábí v širokém spektru provedení. Proto byste si měli předem ujasnit, jakou dodávku potřebujete. Měl by to být klasický van/furgon, pick-up, valník, skříňový vůz, sklápěč, minibus, nebo snad úplně jiný typ vozidla? Užitkový automobil by měl samozřejmě odpovídat plánovanému využití.

Zvolte spolehlivou motorizaci

Cena užitkového vozu do značné míry závisí na typu motoru. Snažte se však nepodlehnout vábení úspory za cenu méně kvalitního agregátu – raději si připlaťte za spolehlivost, úsporný provoz a levný servis. Než se pustíte do výběru, přečtěte si odborní recenze na specializovaných webech a nechte si poradit od odborníků.

Nová, nebo starší dodávka?

Nový užitkový vůz byl měl být spolehlivý a dostanete na něj záruku. Na druhou stranu vás vyjde na nemalou částku, a tak se nabízí otázka, zda není výhodnější pořízení staršího vozidla v dobrém technickém stavu.

Jak nové, tak i ojeté vozidlo mají své specifické výhody a v praxi záleží především na tom, zda jste do dodávky ochotni investovat větší částku. Autobazar se však nabízí jako volba rozumu, protože ceny automobilů – segment dodávek nevyjímaje – velmi rychle klesají. Pro většinu zákazníků je proto výhodnější pořízení pár let starého užitkového vozu.

Zajděte si do spolehlivého autobazaru

Rozhodnete-li se pro starší dodávku, poohlédněte se po ní u renomovaného prodejce, který vám dá na výběr z bohaté nabídky a poskytne nadstandardní záruku. Příkladem může být autobazar Brno (Dodávky Brno s.r.o.) – poskytuje záruku na 24 měsíců a garantuje špičkový technický stav nabízených vozů.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.