Dacia Logan: Moderní rodinný sedan za neodolatelnou cenu

Není nad vůni interiéru nového vozu, ale co si počít s menším rozpočtem? Nabídka rodinných sedanů je velmi pestrá a najdete v ní i modely, které nabízí spoustu muziky za málo peněz. Skvělým příkladem je Dacia. Ta se svým novým Loganem změnila standardy a nasadila laťku hodně vysoko. Vůz nabízí kombinaci povedeného designu, komfortu a moderních technologií.

Vypadá lépe než kdy předtím

Záměrem rumunské automobilky byla výroba levného automobilu, který by nahradil zastaralou Dacii 1300/1310. A tak se v roce 2004 na trh přihnal Logan. První generace zaznamenala slušné řidičské ohlasy a vyrobilo se více než milion kusů. Logan II však posunul hranice a potvrdil, že automobilka umí i hezké vozy.

Design nové Dacie Logan je dynamický. Vozu dominuje chromovaná přední maska, která umocňuje celkový dojem robustní karoserie. Velkou změnou prošel interiér – nechybí v něm pohodlné potahy, zbrusu nový volant a změnou prošla také centrální konzole. Bez ohledu na pořizovací cenu se řidič cítí jako v moderním automobilu a nepostrádá nic významného.

Jednoduchý a efektivní

Nový Logan je stejně jak jeho předchůdce poměrně jednoduchý automobil. Ale nechápejte to špatně. Jednoduchost je v případě tohoto modelu lichotka. Přesto nechybí moderní technologie v podobě multimediálního systému Media Nav Evolution, který umožňuje telefonování, navigaci a další funkce. Nejen méně zkušení řidiči ocení zadní parkovací kameru a impulzní elektrické ovládání oken.

Jak je na tom s bezpečností?

Logan druhé generace dokazuje, že i menší a levnější vozy mohou být bezpečné. A to nejen díky ABS s elektronickým rozdělovačem brzdných sil, ale také ESC (elektronický stabilizační systém) pro lepší přilnavost auta se systémem kontroly trakce. Posádku samozřejmě chrání i čelní a boční airbagy.
Chcete se o nové Dacii Logan dozvědět více, případně si zamluvit testovací jízdu? Více info najdete na webu oficiálního dealera –https://www.rpz.cz/dacia/.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.